בעקבות תחקיר חדשות 10: דיון בכנסת על אפליית עוטות החיג'אב

שבוע לאחר שתחקיר חדשות 10 העלה שנשים העוטות את כיסוי הראש המוסלמי לראשן מופלות לרעה בראיונות עבודה ברשתות הפארם, מקיימת הוועדה למעמד האישה דיון בנושא. ח"כ איימן עודה, יוזם הדיון: "חיוב להיות ברור – מה שחשוב זו המקצועיות ולא לבוש האישה או הגבר"

בווידאו: תחקיר חדשות 10 - רשתות הפארם מפלות מחפשות עבודה שעוטות חיג'אב >>

 

בעקבות תחקיר חדשות 10 שגילה כי מועמדות לעבודה בחברות הפארם מופלות לרעה על בסיס לבושן, מתקיים הבוקר (רביעי) בוועדת מעמד האישה בכנסת דיון בנושא.


"חייב להיות ברור שמה שחשוב זו המקצועיות ולא מה שהאישה או הגבר לובשים", אמר ח"כ איימן עודה (הרשימה המשותפת), שיזם את הדיון. "מנכ"ל 'סופר פארם' שוחח איתי מיד אחרי שידור הכתבה, ומתברר שהוא שלח מייל לכל העובדים וכתב שהוא מתבייש במה שראה", אמר בדיון ח"כ אחמד טיבי. "הוא ציין באוזניי שיש אצלם עובדות עם חיג'אב. ראוי שחברה תנקוט סנקציות נגד מי שמונע עבודה מנשים עם חיג'אב. יש רשתו שמודיעות שהן לא רוצות נשים דתיות ושם הבעיה קשה יותר".


>> כתבות נוספות בחדשות 10:

הותר לפרסום: ראש ארגון פשע נעצר בחשד לחיסול עו"ד יורם חכם

בת 60 נהרגה בהתנגשות בין משאית לרכב בכביש 77

ליברמן על הדלפת המידע מטראמפ לרוסיה: "עשינו תיקון נקודתי"

 

התחקיר העלה כי מועמדות לעבודה בחברות הפארם השונות מופלות לרעה בשל החיג'אב, כיסוי ראש מוסלמי, שהן עוטות. אותן נשים הן בעלות סיכוי נמוך יותר להמשיך בתהליך הדמיון מאשר כאלו שנראו חילוניות. עובדים ברשתות סיפרו כי הנוהל הבעייתי מתקיים בעיקר באזורי יוקרה כמו הרצליה פיתוח, רמת אביב ותל ברוך שבצפון תל אביב. לדבריהם, בשכונות האלו קהל הלקוחות לא מעוניין בעובדים עם כיסוי ראש.

 

לאכראם, צעירה ערבית-ישראלית העוטה חיג'אב שביקשה להתראיין לעבודה בסניף "סופר פארם" ברמת אביב, נאמר כי אין צורך בעובדים נוספים. 20 דקות אחר כך הגיעה למקום חברתה לומא, שלה מראה חילוני, וזו עברה מיד לשיחה עם מנהלת הסניף.

 

גם יארא חג'-יריא לא התקבלה לעבודה, בעוד אחותה כן התקבלה. ההבדל ביניהן הוא שיארא עוטה כיסוי ראש. "זה שיא הצביעות שאתה מקבל ערבים, רק שייראו, יישמעו ויתלבשו כמונו. זה באמת משפיל", אמרה.

 

בווידאו: ח"כ עודה בדיון בכנסת >>