משרד החוץ על ה"סלפי" של חזן: מספר אנשים "התגנבו" לשורת לוחצי הידיים

לאחר שהח"כ מהליכוד הצטלם עם הנשיא טראמפ במהלך טקס קבלת הפנים בנתב"ג, דובר משה"ח מבהיר: "מספר אנשים שלא נכללו ברשימת הסגל הבכיר מיאנו לעזוב את השורה". שר מהליכוד הגיב גם הוא: "אף אחד לא הזמין אותו לטקס, כבר שנתיים אנחנו מתמודדים עם הליצן הזה"

 


חבר הכנסת אורן חזן (הליכוד) משך את תשומת הלב בטקס קבלת הפנים לנשיא ארצות הברית בנתב"ג, כשצילם תמונת "סלפי" עם דונלד טראמפ. הצילום, שאותו ניסה לשווא למנוע ראש הממשלה נתניהו, גרר תגובה של משרד החוץ, וגם של שר מהליכוד - בנוסף לקיתונות של ביקורת ולעג ברשת.

 

"משרד החוץ הזמין לאירוע את  סגל א' בלבד", הודיע דובר משרד החוץ, "לצערנו, מספר אנשים שלא נכללו ברשימת הסגל הבכיר 'התגנבו' לשורת לוחצי הידיים וחרף הפצרות גורמי המקצוע של משרד החוץ מיאנו לעזוב את השורה". אישים נוספים שאינם בדרג א' "הסתננו" לשורה, בהם ראש עיריית לוד יאיר רביבו, ראש עיריית מגדל העמק אלי ברדה וראש עיריית נצרת עילית רונן פלוט, כולם חברי ליכוד.

 

>> לכתבות נוספות בנושא:

טראמפ נחת בישראל: "הזדמנות אדירה להביא ביטחון לאזור"

טראמפ: "שנינו עומדים מול איום איראן והטרור - עלינו לחזק את שיתוף הפעולה"

מקורות ברשות: "אבו מאזן מוכן לתת יותר מאי פעם במו"מ עם ישראל"

 

השר מהליכוד היה מעט יותר בוטה. "אף אחד לא הזמין את חזן לטקס", אמר השר ממפלגתו של חזן, "אנחנו מתמודדים כבר שנתיים עם הליצן הזה ואין הרבה מה לעשות איתו כי הוא ח"כ". במהלך מעברו של טראמפ על פני חברי הממשלה וגורמים נוספים שהוזמנו לטקס, היו עוד כמה מבוכות, אבל חזן קטף את הפרס הראשון בקלות.

 

"מה נעשה, נאסור עליו להגיע לאירועים?", הוסיף השר, "יו״ר הכנסת ניסה להילחם בו ולא ממש הצליח. זו מבוכה גם לליכוד גם לכנסת וגם למדינה".

 

סגנית שר החוץ ציפי חוטובולי, גם היא ממפלגת הליכוד, הגנה על התנהגותו בראיון לחדשות 10. "אתם תתעסקו ברכילות, אני מתעסקת במהות", אמרה חוטובולי, "לשמחתי אורן חזן הוא לא חלק מהסגל הדיפלומטי ולכן הקוד הדיפלומטי לא חל עליו".

 

היא הוסיפה כי הטקס היה מאוד חגיגי, מרשים ויפה. "יש כאן בשורה טובה לישראל כשנשיא אמריקני מגיע בביקור חוץ הראשון", אמרה סגנית השר, "המסר שאנחנו שומעים הוא שאובמה שם את ישראל בפוזיציה לא נוחה, ניסה לכפות הסדר בתנאים בלתי אפשריים ויש כאן נשיא שאומר: 'אני לא מתכוון לכפות הסדר'".

 

</figure>