עדות החשוד ברצח בירושלים: "לקחתי את הגרזן והרגתי אותו"

אנדריי וולצ'נסקי הודה בחקירתו ברצח שכנו סמי מרציאנו לאחר עשור של ויכוח שכנים בין השניים. לדבריו, הוא ביתר ביחד עם בת זוגו את גופת הנרצח וקבר אותה במשתלה סמוכה. הפסיכיאטר קבע כי הוא נמצא במצב פסיכוטי פעיל. וגם: ריאיון עם הנערים שעדותם הובילה למציאת הגופה

  • פורסם ב:
  • 16/05/2017 23:21
  • |
  • עודכן ב:
  • 16/05/2017 23:21
  • |
  • כתבים:
  • יוסי אלי

גילויים חדשים בחקירת הרצח המזעזע בשכונת ארמון הנציב ירושלים: החשוד ברצח שהותר היום (שלישי) לפרסום, אנדריי וולצ'ינסקי, הודה בחקירתו כי הרג את שכנו, סמי מרציאנו בן ה-59, לאחר שבין השניים התנהל סכסוך במשך כעשר שנים.

 

"הוא לא רוצה אותי בבית משנת 2002", אמר וולצ'נסקי בעדותו ותיאר כיצד עבד על סולם בגינה ביום רביעי האחרון, אז הגיע הסכסוך לרצח. "הוא הגיע ודחף אותי מהסולם, נתן לי סטירה ואמר לי אני אגמור אותך", סיפר וולנצ'סקי, "הוא לקח גרזן ואיים עליי". לטענתו ניסה להתגונן: "לקחתי את הגרזן והרגתי אותו", אמר, "פחדתי מהמשטרה ולכן ביתרנו את הגופה וקברנו אותה".

 

>> לכתבות נוספות בחדשות 10:

דיווח: ישראל היא המקור למידע הסודי שהודלף ע"י טראמפ לרוסיה

תחקיר חדשות 10: רשתות הפארם מפלות מחפשות עבודה שלובשות חיג'אב

סערה בעקבות דוח המבקר על השר אריאל: "יש לפטרו, מקומו בכלא"

 

במשך שבוע חיפשה המשטרה אחר סמי מרציאנו, כאשר על פי החשד וולצ'נסקי ובת זוגו קלייר קרובלי ביתרו את גופתו וקברו אותה במשתלה סמוכה. עדותם של שני נערים הובילה למציאת הגופה. בראיון לחדשות 10 הם סיפרו על העדות הדרמטית: "חזרנו מבילוי בשלוש וחצי לפנות בוקר וראינו אותם מרימים סוג של משטח כזה עם גלגלים ושקית שחורה עליו", סיפרו השניים, "ברגע שהם קלטו אותנו הם ברחו, והודענו למשטרה".

 

הנערים הוסיפו וסיפרו כי עדותם היא שהובילה את השוטרים למציאת הגופה. "בעלה היה גנן ויש לו שם משתלה", סיפרו, "בהתחלה לא חשבו בכלל על הכיוון הזה, אנחנו הובלנו אותם לשם". מפקח אביעד בלמס, שוטר בימ"ר ירושלים סיפר כי הגופה שנמצאה הייתה במצב קשה. "נמצאו חלקי גופה, מראה מזעזע", אמר, "העברנו את הממצאים לבדיקה במכון באבו כביר".

 

חוות הדעת הפסיכיאטרית של בית המעצר בו מוחזק וולנצ'סקי קובעת כי הוא נמצא במצב פסיכוטי פעיל. בית המשפט האריך את מעצרם של בני הזוג, בני 44, בעשרה ימים. מהמשטרה נמסר מוקדם יותר כי "מדובר באחד מאירועי הרצח הקשים והמזעזעים ביותר, שבוצע באכזריות ובקור רוח".

 

לחשודים ולנרצח הייתה גינה משותפת בחצר הבית, במשך עשור הם ניהלו בגללה מאבקים משפטיים והגישו במשטרה תלונות הדדיות בגין תקיפות. "סמי היה בחור נחמד, תמיד היה יושב פה על אבן בצד ואמר לכולם בוקר טוב", סיפרו הנערים שעדותם הובילה למציאת הגופה, "הם (החשודים ברצח) בדרך כלל היו מסתגרים בבית".

 

קלייר קרובלי, החשודה ברצח שכנה סמי מרציאנו בירושלים (היום)
 

קלייר קרובלי, החשודה ברצח שכנה סמי מרציאנו בירושלים (היום)(ללא קרדיט)