"אנשים צעקו פיגוע": השוטר שהשתלט על המחבל בי-ם תיאר את שהתרחש

רגעי מעצרו של המחבל שדקר למוות סטודנטית בריטית ברכבת הקלה, תוארו על ידי שוטר שהיה במקום עם משפחתו בזמן הפיגוע. "פתחתי את בלם היד והסתערתי על המחבל", סיפר

"עזבתי את המשפחה והסתערתי על המחבל". שוטר, שהיה במקרה על הרכבת הקלה עם משפחתו בזמן שהתרחש פיגוע הדקירה שבו נרצחה סטודנטית בריטית, תיאר את רגע מעצרו של המחבל.

 

"נסעתי ברכבת הקלה עם בני משפחת", סיפר השוטר, "במהלך הנסיעה שמעתי צעקות 'פיגוע, פיגוע'. פתחתי מהר את בלם היד".

 

>> לכתבות נוספות בחדשות 10

חזית מול טראמפ: שרי החוץ של רוסיה, איראן וסוריה נפגשים במוסקבה

תיעוד: פגיעת "אם כל הפצצות" במנהרות דאע"ש באפגניסטן

עתירה לבג"ץ: לפתוח את מעבר טאבה באופן מיידי

 


בהמשך הוסיף כי "לאחר מכן רצתי למקום הפיגוע, הסתערתי על המחבל והשתלטנו עליו. כמי שמשרת שנים במשטרת י-ם ומכיר את הרגישות, שקיימת במיוחד בתקופת החגים, אני כל הזמן דרוך. גם כשאני לא במשמרת. מיד כשזיהיתי שמדובר בפיגוע עזבתי את משפחתי ועזרתי לעצור את המחבל".

 

מפקד מחוז ירושלים, ניצב יורם הלוי, שיבח את התגובה של השוטר. "שוטרי משטרת ירושלים ערוכים בכל עת לתת מענה מיידי לכל אירוע בדגש לאירוע טרור", אמר, "הניטרול המיידי והמקצועי של המחבל בעודו ברכבת הינו פועל יוצא של תרגום ההנחיות המבצעיות לפעילות בשטח הלכה למעשה, שמנעה המשך פגיעה בחפים מפשע שהיו באותה עת ברכבת".

 

עוד הוסיף לוי כי "בשלב הפיגוע הרכבת היתה מלאה אנשים ליד המפגע, שוטר על אזרחי של מחוז ירושלים שומע את הצעקות, מתנפל עליו ועוצר אותו.ובזה מסתיים האירוע. אני מקווה שלא יהיו עוד אירועים כאלו, ואם יהיו נסכל אותם כפי שסיכלנו בפעמים הקודמות".

 


ראש הממשלה בנימי נתניהו כתב בעמוד הפייסבוק שלו כי "הטרור של האיסלאם הקיצוני מכה בבירות העולם. לצערנו, הטרור היכה היום בבירת ישראל - ירושלים. מחבל פלסטיני רצח בדם קר סטודנטית בת 23, אזרחית בריטניה.  בשם כל עם ישראל אני שולח תנחומים למשפחתה של הנרצחת. כוחות הביטחון שלנו נלחמים בטרור כל הזמן ובכל העוצמה והם סיכלו מספר פיגועים בימים האחרונים".

 

 

"הטרור לא יביס אותנו". זירת הפיגוע(תיעוד מבצעי מד"א)

בתוך כך, אמר נשיא המדינה, ראובן ריבלין, כי "הבשורה המרה על מותה של הצעירה בפיגוע הטרור בירושלים ממלאת עצב עמוק". עוד הוסיף ריבלין ש"מחשבותינו שלוחות למשפחת הנרצחת ואנו מתפללים לרפואת הפצועים המטופלים בשעה זו בבית החולים".

 

לסיום אמר כי "השבוע, באו אלפים בשעריה הנצחיים של ירושלים לחוג את הפסח ואת פסחא ברחבי העיר, בעוד כוחות הביטחון מבטיחים את שלומם של האזרחים, התיירים והתושבים היקרים שפקדו את ירושלים. כך נמשיך. הטרור לא יביס אותנו ולא יהרוס את חיינו כאן".

 

יו"ר המחנה הציוני, יצחק הרצוג התייחס גם לפיגוע. "‏זהו יום עצוב", אמר הרצוג, "תנחומיי למשפחת הנרצחת, רפואה שלמה לפצועים וחיבוק ועידוד לאנשי האבטחה, הביטחון וחיילי צה"ל".

 

שר האוצר משה כחלון אמר ש"אני משתתף בצער משפחתה של התיירת הצעירה שאיבדה היום את חייה בפיגוע הרצחני. אנחנו רואים שהטרור האיסלאמי מכה בערים מרכזיות ברחבי העולם, וגם בירושלים בירתנו. גם בחג החירות הזה, כוחות הבטחון שלנו ירדפו ויעצרו את מבצעי הפיגועים, את שולחיהם ואת המסיתים. אני מאחל החלמה מהירה לפצועים".

 

ראש עיריית ירושלים ניר ברקת אמר בעקבות האירוע כי "אני שולח את תנחומינו למשפחתת הנרצחת בפיגוע הדקירה הנתעב. אני קורא לכולם להמשיך ולטייל בארץ בכלל ובירושלים בפרט. המשך השגרה היא התשובה הטובה ביותר לטרור".