ניסנקורן מאיים: אשבית את המגזר הציבורי אחרי פסח

כשבועיים בלבד לפני התאריך הצפוי של תאגיד השידור החדש, אמר יו"ר ההסתדרות כי הוא ישבית את כל המגזר הציבורי בימים שלאחר פסח וזאת בעקבות הניסיונות לדחות את עלייתו. במקביל, תסיסה נגד כוונת רה"מ נתניהו לפטר שני בכירים בתאגיד כדי להציב במקומם שני אנשים מטעמו

בכינוס פעילים שנערך היום (חמישי) בצפון הארץ, אמר יו"ר ההסתדרות כי בכוונתו לממש את סכסוך העבודה עליו הכריז, ושהוא ישבית את כל המגזר הציבורי לאחר פסח.

 

כחלק מהשביתה שלו, מתכוון ניסנקורן להשבית משרדי ממשלה וחלק גדול מהמשק, והוא מסרב לומר מהן הדרישות שלו, שככל הנראה כוללות פתרון הולם לצמצום פיטורים של עובדי הרשות. ייתכן והדברים נאמרו ברקע הבחירות להסתדרות.

 

>> כתבות נוספות בחדשות 10:

רוכב אופניים כבן 18 נפגע מרכב במועצה האזורית לכיש - ונהרג

ארצות הברית הטילה את "אם כל הפצצות" על יעדי דאע"ש באפגניסטן

נאס"א: "יש סיכוי לחיים על אחד הירחים של שבתאי"

 

במקביל לדבריו של ניסנקורן, באופוזיציה החלה תסיסה נגד כוונתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לפטר שניים מבכירי התאגיד, ברוך שי ועומר בן רובי, כדי להציב במקומם אנשים משלו. מי שמוביל את התסיסה הוא ח"כ איתן כבל, המשמש גם כיו"ר ועדת הכלכלה, שעשו להיות זה שינהל את הדיונים בחוק. בנוסף, הוגשו פניות לעיומ"ש לכנסת ולבג"ץ נגד הליך הבזק שמתכננים בליכוד לסוף החודש כדי להספיק ולדחות את עליית התאגיד, וכדי לבצע בו את השינויים המתוכננים.