הסטנדאפיסטיות שכבשו את הבמה ואת הרשתות בעזה

ריהאם וחנאן, שתי סטנדאפיסטיות מהרצועה, מעלות ערבי בידור מאוד לא מקובלים בתחומי הרשות. אז איך אפשר לצחוק על המצב ברצועה מבלי להעליב את ראשי חמאס ואת השלטון ברשות הפלסטינית? "החברה שמרנית, אין מקום לאישה קומיקאית"

הכירו את הסטנדאפיסטיות שכבשו את רצועת עזה.


ריהאם כחלות היא רק בת 19, לפעמים סופגת עלבונות, השמצות ואיומים על חייה בזכות סרטון סאטירי שהפך אותה לקומיקאית מוכרת ומשפיעה בשטחי הרשות הפלסטינית.

 

בחברה פלסטינית שמרנית אומרים בעזה, אין מקום לאישה קומיקאית, בטח לא תחת שלטון חמאס שאינו מוכן לקבל את העובדה שאישה תעמוד על במה מול קהל גברי וְתצחיק אותו. בסרטון הזה כחלות היא שוטרת תנועה שמנסה לכוון את הנהגים העזתים, כולם איך לא, גברים.

 

לכתבות נוספות בחדשות 10:

אחיו של אחד הנעדרים בכינרת: "אני לא מאבד תקווה"

התפשטות מחלת הכולרה בסומליה: לפחות 25 אלף נדבקו

אסד: "התקיפה הכימית - 100% בדיה שלא התרחשה"


 

גם חנאן יונס נחשבת לקומיקאית מצליחה בעזה ומוכרת בעיקר בזכות הסרטונים שהיא מעלה ברשתות החברתיות. בעזרת הומור ציני היא מצליחה להציג את מצוקות התושבים ברצועה.

 

שלטון חמאס הדתי איסלאמי מנדה את הקומיקאיות המוכרות ואף פועל למנוע מנשים נוספות מללכת בדרכן. בחמאס מבינים כי יש לחלקים באוכלוסייה צורך בבידור קליל לנוכח מצוקות הקיום ברצועה אבל ראשׁי התנועה אינם מוכנים לאפשר התרחבות של התופעה.

 

תחת השלטון האסלאמי של חמאס אי אפשר לצחוק על הכול או על כולם, הומור מסוים עלול להיות מפורש על ידי יחיא סינוואר או מחמד דף פוגעני ולועג וכשזה יקרה - תגובתם עלולה להיות קשה ומסוכנת.