"אין אפשרות לממשלה חלופית". ח"כ פרי, חדשות 10

הרצוג: "למעלה מ-61 ח"כים רוצים את הדחת נתניהו, יש לי שמות"

בראיון לתכנית "המטה המרכזי" בערוץ 10 טען יושב ראש האופוזיציה, כי גם ללא בחירות הוא יכול להחליף את רה"מ ולבנות ממשלה אלטרנטיבית. "אם נתניהו ילך למהלך 'אלים', הכנסת תדיח אותו. אני יכול לבנות ממשלה חלופית גם בלי לפיד"

המשבר בקואליציה: יושב ראש האופוזיציה והמחנה הציוני, ח"כ יצחק הרצוג, התייחס הערב (שבת) בראיון לתכנית "המטה המרכזי" בערוץ 10 להיתכנות להקמת ממשלה חלופית, וטען כי זה אפשרי - גם בלי הליכה לבחירות.

 

"יש למעלה מ-61 חברי כנסת שרוצים להדיח את נתניהו", אמר , "יש לי את השמות. מבחינתם נתניהו הגדיש את הסאה. אם הוא הולך למהלך 'אלים', הכנסת תדיח אותו, ויש לי ממשלה חלופית. אני באופן טבעי מייצר חיבורים ויודע לייצר חיבורים".

 

>> משבר בקואליציה - כתבות נוספות:

גורמים בליכוד: "המשבר לא ייפתר עד שכחלון יסכים לסגירת התאגיד"

יעלון: "ההתנפלות על התקשורת מפחידה אותי. מה אנחנו, טורקיה?"

נתניהו משטה בכולם, ועל כחלון להפיל את ממשלתו

הרצוג התייחס גם לדברים שאמר היום חבר הכנסת יעקב פרי מ"יש עתיד" לפיהם אין היתכנות לממשלה אלטרנטיבית, ועל כן יש ללכת לבחירות. "אני יכול להגיע לממשלה חלופית - גם בלי לפיד", טען, "יש לי ח"כים גם מהקואליציה וגם מהאופוזיציה, ואין לי בעיה גם ללכת לבחירות אם צריך".

 

"אין באמת אפשרות להקים ממשלה חלופית", טען היום ח"כ פרי באירוע "שבתרבות", "מדובר בפייק ניוז קלאסי. מי שמצהיר שישנה אפשרות כזו, או טועה בתום לב, או פשוט מנסה לעשות סיבוב על הציבור ולהפיח רוח חיים במשהו שלא קיים".

 

גם חבר הכנסת חיים ילין מ"יש עתיד" טען בדומה לפרי, כי אין סיכוי להחליף את נתניהו ללא בחירות. "אין באמת רוב וסיכוי ריאלי להקים ממשלה חלופית", אמר, "לכן להכליל את 'יש עתיד' בתוכה ולקבוע שאנחנו מכשילים צעד שכזה, זה פופוליסטי, לא רציני ולא נכון. הדיבורים האלה ריקים מתוכן וממהות ומנסים לייצר כותרות במקום אלטרנטיבה במציאות".

 

לעומתם חבר הכנסת אורן חזן (ליכוד) טען כי הוא חושש שממשלה חלופית היא תסריט מציאותי. "אני חושש לומר שהממשלה האלטרנטיבית עלולה לקום מתוך הליכוד", טען באירוע "שבתרבות" בעפולה, "אני קורא לראש הממשלה לדבר איתנו ולשים בצד את השמועות שאנחנו שומעים בטלוויזיה ולהגיד לנו מה הוא רוצה לעשות לפני שהוא מקבל החלטות גורליות".