תרצה, חברתה של חנה, חדשות 10

סיפורה של האישה שנותקה, בהוראת חסידות גור, מתשעת ילדיה

חנה ופנחס, בני זוג מחסידות גור, חיים מזה כמה שנים תחת איומים של חברים בחסידות שמתנגדים לזוגיות שלהם. מזה כשנה וחצי הם נמצאים באוקראינה, לשם הם הוגלו, לאחר שסמים נמצאו במזוודותיהם. בסביבתה של חנה משוכנעים: "מישהו דאג להפליל אותם"

  • פורסם ב:
  • 25/03/2017 02:36
  • |
  • עודכן ב:
  • 25/03/2017 03:02
  • |
  • כתבים:
  • אילה חסון

בני זוג מחסידות גור שנקלעו לקשיים בחיי הנישואין החליט לפנות ליועץ כדי לקבל עזרה. עד כאן זה נשמע כמו סיפור טיפוסי, אך לאחר שהזוג נפרד התאהבה האישה ביועץ - והתחתנה איתו. מאותו הרגע, נהפכו חייהם לסיוט.

 

לחני ומשה נולדו תשעה ילדים. הם התגוררו בשכונת גאולה שבירושלים, אך בשלב מסוים נישואיהם עלו על שרטון. הם פנו לפנחס, יועץ נישואים, כדי שיגשר ביניהם - אך ללא הצלחה. חני התגרשה מבעלה, וגם פנחס התגרש מאשתו. כשהשניים החלו לפתח מערכת זוגית, הם החלו לחוות התנכלות.

 

>> כתבות נוספות בחדשות 10:

"דרך חייו הייתה עיתונות": רון קופמן נפרד מחברו מאיר איינשטיין

"אינטימי" עם חסן נסראללה: מזכ"ל חיזבאללה הנרדף בראיון מפתיע

בריטניה בהצהרה מפתיעה: על האו"ם לשנות את גישתו לישראל

 

"מסכת הגירושים שלה הייתה חלום בלהות, זאת לא הייתה מערכת גירושין - זאת הייתה מלחמה", סיפרה תרצה, חברתה של חני וחסידת ביאלה. "בחסידות דאגו לפטר אותה מעבודתה, דאגו להרחיק אותה מכל מקור פרנסה אפשרי, השמיצו והרחיקו. הילדות שלה עברו לגור אצל הדודה והסבירו להן שאמן לא נורמלית. היה גם ניסיון לאבחן אותה כמטורפת ולתת לה כדורים פסיכיאטריים, הכל כדי לחזור בה".

 

בשלב הזה, מסכת הלצים הועברה אל פנחס. אחרי שספג בארץ מכות ורדיפות, ולאחר שמצא יום אחד דגים סרוחים בתוך מכוניתו, הוא אולץ לברוח מהארץ לשווייץ. חסיד גור פרץ לדירת המסתור של פנחס עם עוד שני אנשים, ואלה הכו אותו, אזקו אותו ואיימו עליו באקדח צעצוע. החסיד, אלעזר ויגדורוביץ', איים על פנחס שיהרוג אותו אם לא יסכים להתחתן עם חני, אם לא יכריח אותה לוותר על ילדיה ושעליהם לחיות בחו"ל למשך שנה. תחת איום האקדח, נאלץ פנחס להסכים לתנאים.

 

בסופו של דבר, חני ופנחס מצאו את עצמם באוקראינה. הם נעצרו בנמל התעופה בקייב כשבמזוודות שלהם 600 גרם חשיש - ונעצרו על ידי המשטרה המקומית. האוקראינים משוכנעים שתפסו בלדרים של רשת הברחת סמים מאוקראינה לישראל ורוצים להפוך את השניים לדוגמא של "למען יראו וייראו". הדרכונים נלקחו מהם, וכבר שנה וחצי שנאסר עליהם לצאת מאוקראינה.

 

נגד ויגדורוביץ', אותו חסיד גור שהכה את פנחס, הוגש כתב אישום, שבין סעיפיו הוא מואשם שדאג לשתול בקייב את הסמים במזוודות של השניים. ביחידה המרכזית של משטרת ירושלים מתאמצים מאוד לחלץ את השניים מאוקראינה. הם אף אספו חומרים נגד ויגדורוביץ' והפעילו עד מדינה שהקליט אותו מודה ששתל את הסמים במזוודות, אך בסביבתה של חני משוכנעים שמישהו חזק, בעל איתנות כלכלית, מממן אותו ומשלם לו.

 

נציג משטרת ישראל נשלח במיוחד לאוקראינה כדי לשכנע את רשויות החוק במדינה שמדובר במעצר של בני זוג שהופללו. בהתחלה האוקראינים היו קשוחים, אבל כעת המשטרה והפרקליטות שלחו להם את כתב האישום נגד ויגדורוביץ' יחד עם חומרים נוספים. אתמול התקיים בקייב דיון בנושא, וייתכן שכבר בשבועות הקרובים יוכלו פנחס וחני לקבל את דרכוניהם, לעזוב את אוקראינה ולשוב ארצה.

 

נרדפים. בני הזוג המאויימים ע"י החסידות
 

נרדפים. בני הזוג המאויימים ע"י החסידות(censor.net.ua)