הוארך בשבוע מעצר ההאקר הישראלי שאיים על מרכזים יהודיים בארה"ב

בית משפט השלום בראשון לציון האריך את מעצר תושב הדרום שהודיע על פצצות. החשוד ניסה לחטוף נשק של שוטרת בעת מעצרו. שר המשפטים האמריקני התייחס למעצר: "לא נסבול איום על אף קהילה על רקע אמונתה". הנהלת המרכזים היהודיים: "מוטרדים לגלות כי מבצע האיומים הוא יהודי"

  • פורסם ב:
  • 23/03/2017 18:26
  • |
  • עודכן ב:
  • 23/03/2017 18:26
  • |
  • כתבים:
  • דורון הרמן

מעצר ההאקר הישראלי: בית משפט השלום בראשון לציון האריך אחר הצהריים (חמישי) בשבעה ימים את מעצר תושב הדרום שהודיע על פצצות במרכזים יהודיים בארה"ב ובמדינות נוספות.

 

החשוד שנעצר הוא האקר יהודי בן 19 תושב הדרום, יליד ארצות הברית. בין השאר נמצאו בביתו של החשוד אנטנות שככל הנראה שימשו אותו להסוואה. את הטלפונים הוא ביצע דך מערכת מתוחכמת בביתו כזו שלא ניתן היה לאכן אותה ולאתר את העקבות שלה. במהלך שיחות הטלפון התריע הצעיר כי יש פצצות במוכנות להפעלה, ועל כן יש לפנות את הבניין. הרשויות בארצות הברית, שלא רצו לקחת סיכון בשל ההתרעות הרבות לטרור, נהגו לפנות את כולם.

 

לכתבות נוספות בחדשות 10:

נתניהו על הפיגוע בלונדון: "עלינו לעמוד שכם אל שכם עם אזרחי בריטניה"

תיעוד: "חיילים בחברון גררו בן 8 יחף במשך שעה"

כתבי אישום בעקבות אלימות שוטרים: הואשמו בתקיפה וגרימת חבלה

 

הצעיר נעצר במהלך פשיטה על ביתו, יחד עם חשודים נוספים מבני משפחתו. במהלך מעצרו הוא ניסה לחטוף נשק משוטרת. מחקירתו עלה כי הוא ככל הנראה עומד בין השאר מאחורי שיחות טלפון אנונימיות בכל רחבי ארצות הברית למרכזי JCC וכן בניו זילנד, אוסטרליה ובמקרים שונים אף בישראל.

 

המשטרה אמרה בדיון כי הם מייחסים לחשוד מאות אירועים של הטרדות ודיווחי שווא, בהם קניונים, בתי ספר ושדות תעופה. לדברי פרקליטתו של הצעיר, עו"ד גלית בש, יש לו גידול בראש שגורם לו להפרעות. ״מדובר בצעיר ללא עבר פלילי שמגיל צעיר סובל מבעיות רפואיות קשות. זהו לא גידול סרטני. הוא לא למד בבית ספר, אלא למד בחינוך ביתי", אמרה בש.

 

עוד הוסיפה פרקליטתו של הצעיר: "קיים חשש שמצבו הרפואי משפיע על תפקודו הקוגניטיבי. לאור זאת ביקשנו מבית המשפט שיורה על הפנייתו של הצעיר לבדיקה רפואית. בית המשפט קיבל את טענותינו והורה למשטרה לבדוק את מצבו הרפואי של הצעיר״.

 

הנהלת המרכזים היהודיים הגיבה למעצר החשוד: "מוטרדים לגלות כי מבצע האיומים הוא יהודי. אנחנו מודים על התקדמות החקירה של ה-FBI והסוכנויות הפדרליות. עדכנו ובחנו את הפרוטוקולים שלנו ונהלי האבטחה ואנו בטוחים כי המרכזים היהודיים היום הם בטוחים מאי פעם".

 

 

 

"ביקשנו מביהמ"ש שיורה על בדיקה רפואית". עו"ד גלית בש, פרקליטתו של הצעיר מאשקלון החשוד בשליחת איומים (ללא קרדיט)

שר המשפטים האמריקני ג'ף סשנס התייחס למעצר הישראלי ואמר כי המעצר היה תוצאה של חקירה בין לאומית ביבשות שונות. "משרד המשפטים מחויב להגנה על זכויות האזרח של כל האמריקנים ולא יסבול איום על שום קהילה במדינה על רקע אמונתה. אני משבח את הבולשת הפדרלית ומשטרת ישראל על עבודתם המצוינת בתיק הזה", אמר סשנס. ה-FBI אישר כי העצור הוא החשוד היחיד בגל האיומים.

 

רבים בקהילה היהודית משחררים אנחת רווחה לנוכח הפיענוח, עם זאת יש לציין כי השחתת בתי הקברות היהודיים, ציור צלבי הקרס ופשעי שנאה אחרים שאירעו בארה"ב מאז הבחירות טרם פוענחו.