מדוע יורשים ממתינים חודשים ארוכים לכספי הצוואה?

תוך כדי אבל כבד על בן משפחה שהלך לעולמו, מתחיל מסלול מכשולים לא פשוט על הירושה. גם כאשר הושארה צוואה ברורה ואין שום סכסוך משפחתי ברקע, היורשים נשלחים למסע בלתי נגמר, מבלי שאפשר לחלץ את הכספים המוקפאים מתוך הבנקים. מי אחראי על הבירוקרטיה הקשוחה? הבדיקה של מוסף "אנליסט"

מה ישאירו אחריהם קשישים שהולכם לעולמם? כנראה שגם אם ישאירו הרבה כסף, יהיה מאוד קשה להגיע אליו.

 

מדובר במסלול ייסורִים הבירוקרטי שמונע מקרובי ישראלים רבים שהלכו לעולמם מלקבל את ירושת יקיריהם - במשך חודשים. גם כאשר הקשישים מתכננים צוואה מוקפדת שתחולק שווה בשווה בין בני המשפחה, אין זה מבטיח שלא יהיו מלחמות בהמשך.

 

לחלק מהיורשים אף "יעשה את המוות" רשם הירושות של משרד המשפטים בנוגע לחלוקה של הצוואה. בשביל לקבל את הנכסים, בני המשפחה צריכים להגיש בקשה ולחכות מספר חודשים ולאחר מכן לעבור דרך ארוכה של אישורי הטפסים. כל זאת כאשר בני המשפחה זקוקים לכסף בעצמם בשביל בניית המצבה וסידורים דחופים אחרים. כך לעיתים הטיפול הממוצע בירושה נגרר ליותר מ-100 ימים.

 

>> לכתבות נוספות בחדשות 10

גורמי ביון: מנהיג דאע"ש נטש את לוחמיו ומסתתר במדבר בעיראק

התביעה בגרמניה תחקור את המסמכים שהודלפו ע"י ויקיליקס

ביטן מאיים לפטר את יואב קיש מוועדת החוץ והביטחון

 

 

תגובת שרת המשפטים איילת שקד: "חתמתי על תקנות של מסלול מהיר, מסלול שלהערכתנו כ-70 עד 80 אחוז מהבקשות יעברו דרכו. זה מייתר ברוב המקרים את המעורבות של בא-כוח היועץ המשפטי לממשלה ואני מאוד שמחה עכשיו שהציבור יתחיל להנות מזה".