הרב מצגר לחדשות 10: "המום מההחלטה, מאמין שהיא ברת תיקון"

בשיחה בלעדית הערב עם חדשות 10 אומר הרב הראשי לשעבר, שבית המשפט דחה את עסקת הטיעון שלו והאריך את עונשו ל-4.5 שנות מאסר: "חתמתי על עסקת טיעון כדי לחסוך עינוי דין וכאב מהמשפחה שלי"

הרב יונה מצגר אשר עונשו הוארך היום (חמישי) ל-4.5 שנות מאסר לאחר שבית המשפט דחה את עסקת הטיעון שביצעו עורכי דינו עם הפרקליטות אמר לחדשות 10: "אני חייב להודות שאני המום וכואב, וחושב שזה עדיין בר תיקון".

 

מצגר, שהואשם בביצוע עבירות שוחד, מרמה, הפרת אמונים בעת שכיהן בתור הרב הראשי לישראל, אמר: "חתמתי על עסקת טיעון כי חשבתי שיש בזה עניין אישי לחסוך עינוי דין וכאב מהמשפחה שלי וגם נלקחת אחריות כאיש ציבור - לחתום ולסיים את הפרשה".

 

לכתבות נוספות בחדשות 10:

פרסום ראשון: המחדל המשטרתי באום אל חיראן החל עוד טרם המבצע
סערת תאגיד השידור: מקורבי נתניהו וכחלון עובדים על טיוטת חוק חדש
המשטרה: יש להעמיד לדין את ארי הרו - ראש הסגל לשעבר של רה"מ


"הרב מצגר ניצל לרעה את כהונתו כרב ראשי לישראל וסטה מטוהר המידות", אמר שופט בית המשפט המחוזי בירושלים שהחליט לדחות את הסדר הטיעון עם הרב שהודה בלקיחת 5 מיליון שקלים שוחד.

 

בית המשפט קבע כי מצגר ייאלץ להתייצב בכלא ניצן שבברמלה ב-3 במאי. הרב יוכל לערער על העונש תוך 45 ימים. בנוסף נגזרו על מצגר מאסר על תנאי של שנתיים, קנס בסך מיליון שקלים וחילוט נכסים בסך 2 מיליון שקלים.

 

לפי כתב האישום, מצגר קיבל לכיסו טובות הנאה שמקורן בבעלי ממון, תושבי חוץ, אשר רצו להתגייר או לערוך בירורי יהדות, וביקשו את עצתו ועזרתו כרב ראשי. עוד עולה מכתב האישום כי בשלושה מקרים שונים, שהתרחשו במהלך השנים 2007-2012, הפנה מתגיירים תושבי חוץ לרב גבריאל כהן ששימש כרב וכאב בית דין בלוס אנג'לס. הרב מצגר עשה כן בעקבות הסכמה מוקדמת, לפיה הרב כהן יעביר לידיו מחצית מכל סכום שיתקבל מאותם תושבי חוץ.