אנליסט: שפיכת עפר, בנייה לחרדים ולול תרנגולות בשכונה - מה קורה בעיריית טבריה?

המחדלים בעיריית טבריה: מחזות כמו לול באמצע שכונת מגורים או הררי עפר שנשפכים שנים ארוכות ע"י קבלן המוכר היטב לתושבים מעידים על הזנחה של טבריה. ההזנחה ניכרת הן בתחום שלטון החוק והן בתחום הבקרה המשפטית והתקשורתית על המתרחש בעיר

מעיריית טבריה נמסר בתגובה: חלק גדול מהטענות - מקורן בעשור הקודם והן אינן משקפות את דרכה הניהולית של טבריה כיום. לגבי שפיכת העפר, לאחר יותר מעשרים שנה הנו פועלים בחודשים האחרונים לפי תכנון מסודר שיהפוך את המפגע לפארק טבע עירוני.

 

לגבי הבנייה למגזר החרדי, מדובר בקרקע פרטית והעבודות במקום מתבצעות מכוח תכנית משנת 2000. בית המשפט השיב ריקם את הניסיונות לשנות את התכנית, אך יש לזכור כי במקביל נבנות 500-600 יחידות דיור לציבור הכללי. לגבי סוגיית הלול - אנו עומדים בקשר עם רשות מקרקעי ישראל, בכל הקשור לסימון מוסדר של המתקנים הארעיים המוצבים במקום כבר עשרות שנים.

מחברת יחזקאל מורד בע"מ נמסר: אכן קיימות שפיכות עפר אך אלה בוצעו ברובן בשנות ה-90 ע"י קבלנים אחרים.
השפיכה האחרונה בוצעה על ידי החברה כדין, בהיתר מראש העירייה והמהנדס שביקשו לנצל את עודפי העפר להקמת מצפה וגן משחקים.

מבקר הפנים של עיריית טבריה בני אליהו מסר: הציפייה שלכם שבעיר קטנה כמו טבריה יחסל המבקר כל מערכת יחסים עם תושבי העיר - אינה ריאלית. למרות טענותיכם להיעדר ביקורת אישית נגד ראש העירייה, "ידידי", לא קיבלתי מכם כל הוכחה לתלונה שחייבה את התערבות הביקורת ואשר נמנעתי ממנה. כל המוסדות המקצועיים המכירים את עולם הביקורת מעריכים את הדוחות היוצאים תחת ידיי.

 

תגובת רפאל טרבלסי חבר מועצת העיר: הלול הוא חלק מחווה גדולה המשמשת את התושבים ואת הרב הגאון דב קוק. המקום פועל לצד שכונתי ולמיטב הבנתי מתבצעות שם בקרות של הגורמים המקצועיים הרלוונטיים. אדגיש כי אין לי עניין אישי במקום ואיני מתערב בשום דרך בנעשה שם.