ארדן על אום אל חיראן: "אם היו טעויות, נפיק לקחים"

השר לביטחון פנים התארח ב"מטה המרכזי" והתייחס לאירוע הדריסה בכפר הבדואי. "אם היו טעויות, אז ודאי שאבדוק את זה". לגבי הבנייה ביהודה ושומרון אמר ארדן: "יש לבנות בכל יהודה ושומרון ולהתחיל לספח בתיאום עם הממשל האמריקני"

השר לביטחון פנים גלעד ארדן התארח היום (שבת) ב"מטה המרכזי" והתייחס לחקירת אירוע הדריסה באום אל חיראן בו נורה למוות ע"י השוטרים יעקוב מוסא אבו אל קיען בעת שנסע לכיוון קבוצת השוטרים.

 

עד עתה נבדק האם אל קיען איבד שליטה על רכבו וכתוצאה מכך דרס למוות את השוטר רס"ם ארז לוי או ביצע פיגוע דריסה מכוון. "אני מתעקש לגבות את השוטרים בשטח ואת התחקיר המשטרתי שהראה שמבחינת המשטרה מדובר בפיגוע דריסה. אם יתברר אחרת, לאחר חקירה ראשונית של מח"ש, אז נפיק את הלקחים. אם היו טעויות אז ודאי שאבדוק את זה. כשהרמטכ"ל ויעלון קיבלו את תחקיר צה"ל על אזריה, למה לא אמרתם להם לחכות גם?", שאל ארדן.

 

לכתבות נוספות בחדשות 10:
חשד להתעללות קשה של הורים בילדם: "חריג, קשה להאמין איזה סבל הוא עבר"
תושבים בע"מ: המשפחות שרכשו דירות - ולא קיבלו בעלות בטאבו

 

ארדן גם התייחס לביקורו של ראש הממשלה בארה"ב ולבקשה של הנשיא דונלד טראמפ לחכות עם הבנייה בהתנחלויות. "חיכינו הרבה מעבר לקצת כי היו מגבלות קשות על הבנייה ביהודה ושומרון. אין שום היגיון שהמגבלות לא יוסרו", אמר השר לביטחון פנים.

 

מי שרוצה להתניע משא ומתן צריך להבין שאי אפשר לתת לפלסטינים להבין שהזמן פועל רק נגד הישראלים. צריך להפוך את המשוואה שהם יבינו שהם מתחילים לאבד נכסים. אולי זה יביא אותם לשולחן המשא ומתן", הסביר ארדן. "זה יקרה בכך שנבנה בכל יהודה ושומרון ושנתחיל לספח בתיאום עם הממשל האמריקני מקומות שברור לכולם שיישארו במסגרת הסכם בישראל".

 

לגבי העלייה במספר אירועי האנטישמיות בתקופת הנשיא טראמפ אמר ארדן, שאחראי על המאבק בדה-לגיטימציה של ישראל בחו"ל כי גילויי האנטישמיות בארה"ב לא התחילו בתקופת טראמפ. "השנאה כלפי ישראל וסטודנטים יהודים החלה עוד בתקופת אובמה. אנשים נזכרים לגלגל את זה על טראמפ", אמר השר לביטחון פנים.