4 רקטות נורו לעבר אילת: 3 יורטו, אחת נפלה בשטח פתוח

ארבע רקטות נורו הערב מסיני לעבר אילת. מערכת "כיפת ברזל" הצליחה ליירט שלוש מהן, אחת נוספת נפלה בשטח פתוח. ארבעה נפגעי חרדה פונו לבית החולים "יוספטל", לא דווח על נזק. שאריות של טיל מיירט נפלו בבריכה במלון בעיר. הערכה: דאע"ש בסיני הוא האחראי לירי

ארבע רקטות נורו הערב (רביעי) לעבר העיר אילת והמועצה האזורית אילות: שלוש רקטות יורטו, אחת נפלה בשטח פתוח. ארבעה נפגעי חרדה פונו לביה"ח "יוספטל", לא נגרם נזק.

 

שתי אזעקות "צבע אדום" נשמעו בעקבות הירי. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק בעקבות הירי, אך ארבעה נפגעי חרדה פונו לבית החולים "יוספטל" בעיר. גורמים ערביים מעריכים כי החשוד בשיגור הרקטות הוא דאע"ש בסיני, אך גורמים אחרים טוענים כי מדובר בשיתוף פעולה בין הארגון לחמאס. לפי דיווחים ערביים, בשמי רפיח ובשיח זווייד שבצפון סיני יש טיסה מוגברת של מזל"טים. במצרים מדווחים כי במדינה החלו בחקירה בנוגע לירי.

 

>> כתבות נוספות בחדשות 10:

פרקליט המדינה יודיע: "פרשת הצוללות" תהפוך מבדיקה לחקירה פלילית

ראשי "שוברים שתיקה" ו"בצלם" נפגשו עם ראש ממשלת בלגיה

אחיה של הילה בצלאלי סיים קורס קצינים במסלול של אחותו: "הבטן מתהפכת"

 

כוחות המשטרה שערכו סריקות ברחבי העיר לא זיהו את זירת הנפילה. עם זאת, שאריות של טיל ממערכת "כיפת ברזל", שיירטה שלוש מהרקטות, נפלו בבריכה שבאחד ממלונות העיר. בעקבות הירי, שוחח אלוף פיקוד דרום אייל זמיר עם ראש עיריית אילת, ובתום הערכת מצב הוחלט על חזרה מלאה לשגרה. צה"ל נמצא בתיאום עם המצרים למציאת האחראים לירי משטחים. עיריית אילת לא נתנה הנחיות מיוחדות לתושביה, "כיפת ברזל" תמשיך להישאר פרוסה בעיר.

 

"שמענו אזעקה בעיר ומיד אחריה מספר רעשים חזקים. כעבור כדקה התקבלה במוקד מד"א קריאה על שתי נפגעות חרדה שנמצאות במלון במרכז העיר", סיפרה חובשת רפואת חירום במד"א, טיראן טרבלסי. "הגענו במהירות למקום ובלובי איתרנו שתי נשים כבנות 36 בהכרה מלאה כשהן נסערות וסובלות מחרדה, תוך כדי שאנחנו מעניקים להן טיפול רפואי ומרגיעים אותן פינינו אותן לבית החולים 'יוספטל'".

 

שאריות של טיל ממערכת
 

שאריות של טיל ממערכת "כיפת ברזל" שנפל באחד המלונות באילת(ללא קרדיט)

כשעה לפני המטח, נפלה רקטה בשטח פתוח בסמוך לגדר הגבול ברמת הגולן, ככל הנראה בעקבות מלחמת האזרחים בסוריה. גם באירוע הזה לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

 

לפני יומיים נפלה רקטה בשטח פתוח במועצה האזורית אשקלון, גם באותו אירוע לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. בעקבות הירי, צה"ל הגיב לכיוון עמדת חמאס בבית לאהיא. ההערכה בצה"ל שארגון סלפי סורר המזוהה עם דאע"ש ירה את הרקטה ולא ארגון חמאס.

 

צפו: כך נראה יירוט הרקטות מעל העיר אילת >>

 

שאריות של טיל ממערכת
 

שאריות של טיל ממערכת "כיפת ברזל" שנפלה בבריכה במלון בעיר(ללא קרדיט)