יעדכן את אבו מאזן? פגישת נתניהו-טראמפ האחרונה, קובי גדעון / לע"מ

הבית הלבן: "ייתכן שבניית התנחלויות חדשות לא מועילה להשגת שלום"

בהתייחסות ראשונה לנושא הבניה ביו"ש, מסתייג ממשל טראמפ מהחלטת נתניהו לבנות התנחלות חדשה. "בניה של התנחלויות חדשות או הרחבתן מעבר לגבולותיהן הנוכחיים, עלולים שלא להיות מועילים להשגת שלום", נכתב

התייחסות ראשונה ולא חיובית של ממשל טראמפ לבניה בהתנחלויות: הבית הלבן הוציא הלילה (חמישי) הודעה המביעה חשש שבניה של התנחלות חדשה, כפי שהבטיח ראש הממשלה נתניהו לתושבי עמונה, יכולה "לפגוע בתהליך השלום", כך לשון ההודעה.

 

"למרות שאנחנו לא מאמינים שההתנחלויות הקיימות מונעות שלום, הבניה של התנחלויות חדשות או הרחבתן של התנחלויות קיימות מעבר לגבולותיהן הנוכחיים, עלולים שלא להיות מועילים להשגת שלום", כך נכתב בהצהרה הרשמית.

 

>> עידן טראמפ - כתבות נוספות:

טראמפ: "יש כאלו שמנצלים את מערכת ההגירה הנדיבה שלנו"

"שני עיראקים שביצעו טבח": יועצת טראמפ על פעולת הטרור - שלא קרתה

דיווח - טראמפ לנשיא מקסיקו: אם צריך, אשלח חיילים שיילחמו בקרטל הסמיםזאת ועוד, גורמים במשל ציינו, כי החלטת ישראל על הבניה בהתנחלויות לא תואמה איתם. עם זאת אומר הבית הלבן כי "טרם גיבש עמדה בעניין ההתנחלויות", ושם מצפים לפגישה בין נשיא ארה"ב לראש ממשלת ישראל, שתתקיים על פי התכנון ב-15 לפברואר. בתגובה לדברים אמר שגריר ישראל לאו"ם, דני דנון, כי "מוקדם לדעת כיצד תשפיע ההצהרה על הבניה ביו"ש".

 

ההודעה הזו פורסמה שעות אחדות לאחר פגישת טראמפ עם מלך ירדן עבדאללה, ושמע ממנו את התנגדותו לבניה הישראלית בהתנחלויות. פרסום ההודעה הגיע גם לאחר שיחה ראשונה של שר החוץ האמריקני טילרסון, שזהו יומו הראשון בתפקיד, עם נתניהו.

 

עוד נודע כי נכון לעכשיו, טראמפ זנח את הכוונה להטיל סנקציות מחודשות על אישים איראניים, כאלו שלא מפירות את הסכם הגרעין. זאת לאחר רמז על סנקציות אפשריות, כתגובה לטילים הבליסטיים שמבצעת איראן. גורמים בממשל מסרו: "כרגע עניין הסנקציות אינו בעדיפות מצד הנשיא".