המהומות באום אל חיראן - גורמים משפטיים: גובר הסיכוי שהבדיקה תעבור לחקירה

היום הפגינו למעלה מ-10,000 בני אדם בוואדי ערה במחאה על הריסת הבתים באום אל חיראן ובקלאנסווה ובגלל הגזענות שמופנית, לדבריהם, כלפי המגזר הערבי מצד הממשלה. הערב הוסיפו גורמים משפטיים כי מחר יתייעצו בנושא חקירת האירועים בכירי מח"ש עם פרקליט המדינה

הרוחות עדיין סוערות סביב אירועי יום רביעי בישוב הבדואי אל חיראן שבנגב.

 

מתוצאות דוח הנתיחה שהגיעו לידי חדשות 10 עולה כי הנהג יעקוב אבו אלקיען, שדרס למוות את רב סמל בכיר ארז עמדי לוי, נפגע מכדור שריסק את ברך ימין. מדובר ברגל המשמשת להפעלת דוושת הגז, וכעת נבדק האם היא "ננעלה" על הדוושה.

 

עוד דיווחה אמש לראשונה כי הנהג נפגע מקליע נוסף באיזור בית החזה. במשך כ-30 דקות דימם הנהג בשטח, וכשמד"א קיבלו אישור לטפל בו הוא כבר לא היה בין החיים.

 

הערב אמרו גורמים משפטיים כי במהלך בדיקת מח"ש את האירועים באום אל חיראן עלו תהיות רבות באשר להתנהלות הכוחות בשטח וכי מתרבים הסיכויים שהבדיקה תהפוך לחקירה, מחר יתייעצו בנושא בכירי מח"ש עם פרקליט המדינה.

 

על פי ההערכות ניתן היה להציל את חייו של אלקיען לו היה מקבל טיפול רפואי בשטח ומפונה לבית חולים, אז גם ניתן היה לתחקרו באשר לנסיבות הארוע.

 

ממשרד הבריאות נמסר בהתאם לממצאי המכון לרפואה משפטית כי על פי ממצאי הנתיחה מוסא אבו אלקיען נורה על ידי שני קליעים. חשוב להדגיש כי בשלב זה לא ניתן לקבוע איזה קליע נורה ראשון והאם היריות פגעו בגופו קודם או לאחר האצת הרכב לקראת הדריסה. הנושא עודנו מצוי בתהליך בדיקה.