דוח הנתיחה מראה: הדורס מהנגב נפגע מירי ברגל שהייתה על דוושת הגז

פרסום ראשון • נתיחת גופתו של יעקוב אבו אלקיעאן, הנהג שדרס למוות את השוטר ארז (עמדי) לוי, מראה כי הוא נפגע מקליע שריסק את ברך ימין שלו. אותה ברך היתה מונחת על דוושת הגז, מה שיכול לתמוך את הגרסה לפיה לא מדובר בפיגוע מכוון. כדור נוסף פגע בחזהו וגרם למותו. עודה לחדשות 10: "יש לפטר את ארדן"

אירוע הדריסה בנגב: דוח הנתיחה של יעקוב אבו אלקיעאן, שדרס למוות את השוטר רס"ב ארז (עמדי) לוי ביום רביעי האחרון, מראה כי הוא נפגע מירי בברך הרגל שהיתה על דוושת הגז - כך פורסם לראשונה בחדשות 10.

 

קליע נוסף שפגע באלקיען גרם לדימום בחזה שנמשך קרוב לחצי שעה. כשצוותי מגן דוד אדום הורשו לטפל בו, נותר רק לקבוע את מותו, ונמנעה האפשרות לתחקר אותו.

 

>> דריסת השוטר בנגב - כתבות נוספות:

הוארך מעצרם של שני חשודים בתקיפת שוטרים מאום אל-חיראן

בעקבות פנייה: מח"ש תבדוק את הרג הנהג הדורס באום אל-חיראן

אדמת מריבה: מהן נקודות המחלוקת על אום אל-חיראן?

 

לאור הממצאים הללו לא ניתן להוציא מכלל אפשרות שהרגל ננעלה על דוושת הגז, ולכן ייתכן ולא מדובר באירוע מכוון - כפי שטענו משפחתו ומקורביו. לעומת זאת המשטרה והשר לבטחון פנים הציגו כל העת גרסה לפיה מדובר בפיגוע מעל לכל ספק. מי שביצע את הנתיחה במכון לרפואה משפטית באבו כביר, טוענים כי לו היה מקבל טיפול רפואי בשטח, ניתן היה להציל את חייו.

 

יושב ראש הרשימה המשותפת, איימן עודה, הגיב לממצאים בתכנית "שישי עם אילה חסון", ואמר כי יש לפטר את השר ארדן. "הוא מסית ומשקר, במדינה מתוקנת הוא צריך להיות מפוטר כבר עכשיו", אמר, "קודם כל נתניהו וארדן מסיתים נגד ערבים. כולם מבינים שזה שקר. אלקיעאן נרצח".

 

בתגובה לממצאים הודיע ח"ח טיבי כי הוא דורש מרה"מ ומפכ"ל המשטרה התנצלות בפני משפחת אלקיעאן והציבור. "הממצא הברור מחייב הסקת מסקנות אישיות בקרב כל אלה שאצה להם הדרך לטעון כי מדובר במחבל ופיגוע ודאע"ש", אמר טיבי, "יעקוב שנורה ע׳י המשטרה הוא קורבן של היד הקלה על ההדק ושל החיפוי המיידי. יש לחקור מי נתן הוראה להשאירו בשטח ללא מתן טיפול רפואי שיכול היה להציל את חייו".