הנשיא ריבלין על הרשעת אזריה: "צה"ל הוא הצבא של כולנו"

ראובן ריבלין הגיע למושב נוב שברמת הגולן לביקור תנחומים אצל משפחת בן ארי, אחר פטירתו השבוע של רס"ן חגי בן ארי, והתייחס לסערה סביב משפטו של אלאור אזריה. "המפקדים המובילים את הצבא של כולנו הם מקור השראה וגאווה", אמר. במקביל: נעצרו שני קטינים שריססו כתובות בגנות ערבים והמשטרה

  • פורסם ב:
  • 06/01/2017 16:41
  • |
  • עודכן ב:
  • 06/01/2017 16:41
  • |

"צה"ל הוא כולנו". נשיא המדינה ראובן ריבלין, הגיע היום (שישי) למושב נוב שברמת הגולן לביקור תנחומים אצל משפחת בן ארי לאחר פטירתו השבוע של רס"ן חגי בן ארי והתייחס גם לסערה סביב הרשעתו של החייל היורה בחברון, אלאור אזריה, בהריגה.

 

"אתם מקור גאווה וכח", אמר הנשיא למשפחת בן ארי. "כל חלל שנפער עם לכתו של לוחם הוא חלל בלב כולנו והלב נשבר מול אובדן של מפקד שכזה. חגי היה תפארת בחורינו ויחד עם המדינה כולה ליוונו אתכם בתום המסע הקשה שעברתם לצידו מאז הפציעה בקרב. אנחנו כאן כדי להמשיך וללוות ככל שתאפשרו לנו", אמר ריבלין.

 

>> לכתבות נוספות בנושא

עימותים אלימים בין מפגינים למשטרה מחוץ לבסיס הקריה

היועמ"ש אישר לחקור את הקריאות להסתה נגד הרמטכ"ל

 

במהלך ביקור הנחומים התייחס לפסק הדין במשפטו של אזריה. "צה"ל הוא לא רק הצבא של כולנו, צה"ל הוא כולנו. הוא החילוניים והדתיים, הוא הערבים, הבדואים, הדרוזים והצ'רקסים. הוא ישאר כזה, אין לי ספק בכך. המפקדים המובילים את הצבא של כולנו הם מקור השראה וגאווה ואני יודע שאנחנו נמשיך ונשמור עליהם כדי שהם יוכלו לשמור עלינו".

 

2 קטינים חשודים בריסוס כתובות נגד ערבים ושוטרים

הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ גיבה מוקדם יותר את התנהלותו של הרמטכ"ל המכהן, רב אלוף גדי אייזנקוט, בעקבות הרשעתו של אזריה וההתקפות המילוליות כלפי אייזנקוט. במכתבו פנה גנץ אל הרמטכ"ל וכתב: "טוב ונכון אתה עושה. אל לנו לאבד את דמותנו כחברה. אתה אינך מרפה מהדרגה ומהיחס לאנשים - משרתים לוחמים ומפקדים, ואתה גם אינך מרפה מהערכים לאורם התחנכנו ושהם הם היסודות האיתנים לדמותנו המקצועית כמשרתים בצה"ל ולדמותו הערכית של צה"ל כמגינה של המדינה על כלל רבדיה החברתיים".

 

במקביל, נעצרו שני נערים בני 15 בחשד שריססו בגני תקווה כתובות בגנות ערבים ושוטרים לאחר פרסום הרשעתו של אזריה. הכתובות היו חתומות על ידי ארגון "לה פמיליה". החשודים הודו במהלך חקירתם במעשה והם שוחררו בתנאים מגבילים.

 

כתובות שרוססו בגני תקווה
 

כתובות שרוססו בגני תקווה(דוברות המשטרה)