מנדלבליט. "טענות חסרות יסוד", ארן דולב

משפט אזריה - היועמ"ש תוקף: טענות על שיקולים זרים - חסרות יסוד וחסרות אחריות

מנדלבליט התייחס לקריאות כנגד החלטת ביהמ"ש הצבאי להרשיע אזריה, וקרא "להוקיע אותן בכל תוקף". "מערכת אכיפת החוק במדינת ישראל, ובכללה מערכת המשפט הצבאית, ממלאות את תפקידן באופן עצמאי, ללא מורא וללא משוא פנים", אמר, ורמז גם לחקירת נתניהו

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, ביקר היום (רביעי) בחריפות את הקריאות כנגד מערכת המשפט שהרשיעה היום את החייל היורה אלאור אזריה, וכן רמז גם לקריאות כנגד חקירת נתניהו, המנוהלת בידי היחידה לחקירות הונאה של המשטרה.

 

"מערכת אכיפת החוק במדינת ישראל, ובכללה מערכת המשפט הצבאית, ממלאות את תפקידן באופן עצמאי, ללא מורא וללא משוא פנים, ומתוך שיקולים משפטיים ענייניים ומקצועיים בלבד", כתב מנדלבליט, "כיבוד שלטון החוק המדינה וההכרעות השיפוטיות הוא אבן יסוד בדמוקרטיה הישראלית".

 

עוד הוסיף: "טענות לפיהן גורמי אכיפת החוק פועלים כביכול מתוך שיקולים זרים, הן טענות חסרות יסוד, חסרות אחריות ויש להוקיען בכל תוקף". מוקדם יותר אמר גם שר הביטחון ליברמן דברים ברוח דומה. "הייתי מבקש מכולנו, מי שאוהב ומי שפחות כמוני, כולנו מחויבים לכבד את ההכרעה ולשמור על איפוק. למרות שזה פסק דין קשה, מערכת הביטחון תסייע למשפחתו".

 

 

 

"מחוייבים לקבל את ההכרעה". אזריה בבית המשפט, היום(רויטרס)

לעומתו שרת התרבות מירי רגב תקפה מוקדם יותר את ההחלטה להרשיע את אזריה, וכינתה את החלטת ביהמ"ש הצבאי "בית דין שדה". "כך לא מתנהגים לחייל של כולנו", אמרה רגב, "זה משפט שלא היה צריך להתחיל. אירוע לחימה בו נהרג מחבל על ידי חייל צה"ל, לא צריך להגיע למישור הפלילי".

 

רגב הוסיפה כי לדעתה החייל היורה היה צריך להיקרא לדין משמעתי אצל מפקד החטיבה: "לצערי, בית הדין העיקרי במקרה הזה היה בית דין שדה, בו פרשנים ופוליטיקאים שפטו את אלאור עוד לפני שהסתיים התחקיר הצבאי. התנהלות הזו מועבר למעשה מסר לחיילים שמתגייסים לצבא: אתם לבד בשטח".