הורשע בהריגה. אזריה, הבוקר בביה"ד, רויטרס

פרקליטי אזריה יערערו על הרשעתו; שרון גל: "השופטים תקעו את הסכין בלוחם צה"ל"

זמן קצר לאחר שביה"ד הצבאי הכריז על הרשעתו בהריגה של החייל היורה מחברון, התייצבו פרקליטיו והכריזו כי יערערו על ההחלטה: "טענו מתחילת ההליך שביה"ד הצבאי היה עם התביעה". מקורב המשפחה שרון גל תקף: "ביה"ד העדיף גרסת 'בצלם' על זו של לוחם מצטיין"

הכרעה במשפט החייל היורה בחברון. פרקליטיו של החייל אלאור אזריה, שהורשע הבוקר (רביעי) בהריגה, התייצבו זמן קצר לאחר מכן מול המצלמות והודיעו כי יגישו ערעור על החלטת בית הדין הצבאי.

 

"שמענו באריכות את עיקרי פסק הדין, מדובר בהכרעה קשה שדחתה את כל טענות ההגנה ונצטרך ללמוד אותה", אמר עו"ד אילן כ"ץ, "אנחנו טענו מתחילת ההליך שביה"ד הצבאי היה עם התביעה וגם הבאנו ראיות לכך. אנחנו מכבדים את ביה"ד, את הביקורת שיש לנו נשמיע במקומות הנכונים. אין לי ספק שלאור קביעות שנראו לנו שאינן תואמות את חומר הראיות שהוגש, מן הסתם נגיש ערעור, ביקשנו שהטיעונים לעונש יישמעו בזמן הקרוב ביותר".

 

>> אזריה הורשע בהריגה - כתבות נוספות:

אלאור אזריה הורשע בהריגה: "אין הצדקה לירי, החייל לא חש בסכנה"

משפט אזריה: עימותים אלימים בין מפגינים למשטרה מחוץ לבסיס הקריה

לאחר ההרשעה: שרים וח"כים קוראים למתן "חנינה מיידית" לאלאור אזריה

 

פרקליטו הנוסף של אזריה, עו"ד אייל בסרגליק, הוסיף: "הכרעת הדין אכן קשה, הפריע לנו מאוד הצחקוק במהלך הכרעת הדין, דבר שלא ראינו במחוזותינו. הראיות מדברות בעד עצמן, הן מראות מציאות אחרת לגמרי מהפס"ד. חשנו במהלך הדיונים עוינות כלפי אלאור".

 

בתוך כך, מקורב המשפחה וחבר הכנסת לשעבר שרון גל תקף בצורה חמורה את השופטים בעקבות פסק הדין. "ביה"ד בהכרעה חד-צדדית בחר את גרסת 'בצלם' על פני לוחם מצטיין בצה"ל, כאילו בית המשפט היה מנותק מהעובדה שהיה מדובר בזירת פיגוע עם מחבל רוצח", אמר איש התקשורת לשעבר.

 

"אני חשתי שבית הדין הרים את הסכין מהרצפה ותקע אותו בגבו של לוחם צה"ל ובגבם של כל הלוחמים שצריכים לעמוד במציאות קשה", הוסיף גל, "יוגש ערעור, ההכרעה המעוותת תתוקן ואלאור אזריה יזוכה".

 

ההפגנות מחוץ לבית הדין, אתמול. "סכנה לשלטון החוק ולדמוקרטיה"
 

ההפגנות מחוץ לבית הדין, אתמול. "סכנה לשלטון החוק ולדמוקרטיה"(רויטרס)

משפחת המחבל מגיבה: "נעניש את הרוצח"

דודו של עבד אל-פאתח א-שריף, המחבל שנהרג על ידי אזריה: "נלך לבית הדין הבינלאומי ונדאג שהחייל הזה יישפט מול כל העולם. הכיבוש הישראלי דוגל באמירה שערבי טוב הוא ערבי מת, זה המסר שלהם לילדים שלהם באמצעות החיילים שלהם, שכירי החרב. נעניש את הרוצח הזה בכל האמצעים החוקיים".