"זה יתן להם מוטיבציה לעשות שוב את מה שעשו". פיגוע בתל אביב (ארכיון), נענע10

המשפחות השכולות זועמות - המדינה עומדת להחזיר גופות של שני מחבלים

בעוד כמה ימים יפתחו הקברים של שני מחבלים, שביחד רצחו 25 ישראלים בשני פיגועים, על מנת לזהות את הגופות באופן ודאי. משפחות הנרצחים זועמות על כך שלא קיבלו הודעה על הצעד שיוביל להחזרת הגופות. "נפתח הפצע מחדש, אם זאת הממשלה שלי - אני מתביישת", כך אומרת סוניה חיים, שאיבדה את אביה בפיגוע בתחנה המרכזית בתל אביב בינואר 2003

משפחות שכולות זועמות בעקבות כוונת שהמדינה להחזיר את גופותיהם של שני מחבלים, בלי שניתנה למשפחות כל הודעה מוקדמת.

 

המדינה הודיעה כי תפתח את קבריהם של שני מחבלים על מנת לזהות בוודאות את גופותיהם. כנראה שהדבר מגיע לקראת החזרת הגופות של סאמר נורי ועיסא בדיר, שגרמו למותם של 25 ישראלים בפיגועים בתל אביב ובראשון לציון בשנים 2002 ו-2003.

 

>> לכתבות נוספות בחדשות 10:

שגריר ארה"ב: "ארה"ב לא עמדה מאחורי ההחלטה באו"ם - לא פעלנו מנקמה"

חשיפה: מאיר שמיר הודה שנסחט באיומים על ידי קרוב משפחה של אברג'יל

גבורת האמא: הלכה 50 ק"מ בשלג ואכלה זרדים כדי להציל את משפחתה

 

המדינה פנתה לבית המשפט על מנת שיאפשר להם לפתוח את הקברים של המחבלים שעל פי הבקשה אותרו בבית העלמין "מנוחה נכונה" בבאר שבע. פתיחת הקברים נועדה כדי לוודא סופית כי אכן מדובר בשני המחבלים לפני שמחזירים את גופותיהם.

 

"נפתח פצע חדש עוד פעם, אם זאת הממשלה שלי, אני מתביישת", כך אומרת סוניה חיים, שאיבדה את אביה בפיגוע בתחנה המרכזית בתל אביב בינואר 2003. "אחרי שנקטפו חיים של חפים מפשע יתנו להם אות של כבוד, זה יתן להם מוטיבציה לעשות שוב את מה שעשו", כך טוענת שלומית עורקבי, שבתה מזל נרצחה בפיגוע.

 

הידיעה הזו עוררה גם את זעמן של בני משפחתו של סגן הדר גולדין שנאבקים במשך תקופה ארוכה להשיב את גופת בנם לישראל. "הפירוש הוא שלממשלה אין שום מדיניות נגד חמאס ולא נעשית שום פעולה כדי להביא את הדר ואורון (שאול) הביתה", אומרת לאה גולדין אמו של הדר.

 

בפיגוע בתחנה המרכזית בתל אביב ב-2003 נרצחו 23 בני אדם ומאות נפצעו. בשבוע הבא יעלו משפחות הנרצחים לקבר יקיריהן במלאות 14 שנים לפיגוע. התחושות הקשות ילוו אותן הפעם יותר מתמיד.