משרד הבריאות מסיר את המגבלות על תרומות דם מיוצאי אתיופיה

משרד הבריאות החליט לשנות את המדיניות כלפי בני העדה האתיופית. עד כה הייתה המדיניות כי כל מי שנולדו באתיופיה מנועים מלתרום דם. השינוי המוצע הוא שכעת רק אלו ששהו מעל שנה בארץ אנדמית, ועוד לא חלפה שנה מאז הגיעו לישראל יהיו מנועים מתרומה

החלטה היסטורית של משרד הבריאות - יוצאי אתיופיה יוכלו לתרום דם. משרד הבריאות הודיע היום (חמישי) כי מדיניות הגבלת קבלת תרומות הדם מבני העדה האתיופית תשתנה. השינוי המשמעותי - גם ילידי אתיופיה יוכלו כעת לתרום דם.

 

עד היום הייתה המדיניות של משרד הבריאות, ובכך של המדינה, כי רק בני העדה האתיופית שנולדו בישראל יוכלו לתרום דם. כעת השינוי המוצע במדיניות הוא שגם ילידי אתיופיה יוכלו לתרום, בתנאי שלא שהו מעל שנה בארץ אנדמית ושלא היו בשנה האחרונה באתיופיה. זו מגבלה שתחול על כלל ילידי הארץ, כך שלמעשה לא יהיה יותר הבדל בין ילידי אתיופיה לשאר האוכלוסיה.

 

>> לכתבות נוספות בחדשות 10

מנהל גימנסיה הרצליה: "פוליטיקאים מזלזלים באינטליגנציה של תלמידים"

יום אחרי כתב האישום: מזכ"ל הסתדרות המורים יוסי וסרמן התפטר

 

"ישראל היא חלק מזירה בינלאומית. מדיניות זו מקובלת במדינות המפותחות בעולם, בהתאם להמלצות ארגוני הבריאות המובילים. אין היום סיבה מוצדקת להנחיות שונות בישראל, ביחס לשאר העולם", לשון ההודעה של משרד הבריאות.

שינוי נוסף עליו הודיע משרד הבריאות נוגע לאוכלוסיה ההומוסקסואלית. המדיניות החדשה קובעת כי גברים הומוסקסואלים יוכלו לתרום דם בתנאי שלא קיימו יחסי מין בתקופה של שנה.