פרשנות: התקיפות בסוריה תואמו עם רוסיה; אסד מנצח את המורדים

הסיבה לכך שבשאר אל-אסד וחיזבאללה מבליגים בנוגע לתקיפה של ישראל היא כי היא כנראה תואמה מראש. בנוסף, הם רואים את התמונה הגדולה שהיא הניצחון של השלטון הסורי בחלב

בפעם השנייה בתוך שבוע, בסוריה ובלבנון דיווחו היום (רביעי) על תקיפה ישראלית סמוך לדמשק. לפי הדיווחים, היעד היה משלוחי נשק מאיראן וסוריה לחיזבאללה.

 

הסיבה לכך שנשיא סוריה בשאר אל-אסד וחיזבאללה מבליגים בנוגע לתקיפה של ישראל היא כי היא כנראה מתואמת עם רוסיה.

 

>> לכתבות נוספות בחדשות 10:

בין אחוזי האבטלה הגבוהים לחוף הפסטורלי: נשות ג'סר א-זרקא

התחמק מבית משפט על רקע רפואי ונצפה מתפקד כרגיל

 

דיווחים בתקשורת הערבית התייחסו גם הם לנושא וטענו כי אין סיכוי שהמתקפה הישראלית לכאורה בוצעה בלי תיאום עם הרוסים. בד בבד, לחיזבאללה ואסד נוח להבליג על המתקפה מכיוון שכאשר הם מסתכלים על התמונה הגדולה הם רואים כי חלב עומדת לחזור לשליטה של אסד. בכך, המעוז האחרון של המורדים בסוריה ייפול ובסופו של דבר איראן וסוריה יהיו בפועל השכנים של ישראל בגבול.

 

מוקדם יותר התייחס לנושא שר הביטחון אביגדור ליברמן ואמר ש"אנו פועלים קודם כל בכדי לשמור על ביטחון אזרחינו ולהגן על ריבונותנו ומנסים למנוע הברחת נשק מתוחכם, ציוד צבאי ונשק להשמדה המונית מסוריה לחיזבאללה", אמר.

 

השאלה שעולה מדבריו היא לאיזה נשק הוא מתכוון מכיוון שבסוריה כמעט ולא נשאר נשק גרעיני ומהמאגרים של נשק כימי שהיו לאסד כמעט ולא נשאר דבר. גם בחיזבאללה מבינים שעדיף להם לעשות שימוש בנשק כזה. החשש הגדול ביותר של ישראל הוא כנראה מהמאמץ של חיזבאללה להצטייד בטילים מדויקים וטיילי חוף ים.