תיעוד: קרע בימין - עימות בין מנהיגי עמונה לראשי עפרה

בתיעוד שהגיע לידי חדשות 10 ניתן לראות כיצד שלושה מוותיקי עמונה פוצצו את הישיבה שבה החל תכנון האתר החלופי עבורם. על פי עדויות הם תקפו באלימות את חיים פוגל, שמשפחתו נרצחה בטבח באיתמר. בינתיים, חוק ההסדרה עבר בקריאה ראשונה

חוק ההסדרה קורע את הימין. בזמן שראשי המתנחלים כבר מתכננים את המעבר לאתר חלופי, תיעוד בלעדי, שהגיע היום (רביעי) לידי חדשות 10, מראה את ראשי המאחז מתעמתים באלימות עם מי שמוביל את תוכניות הפינוי והמעבר.

 

למרגלות ההר שבו נמצא עמונה, החלו בעפרה לבצע עבודות שמטרתן להכשיר שטח חלופי עבור המפונים. כ-20 משפחות, חצי ממשפחות עמונה, פנו אל מזכירות עופרה וביקשו עזרה במציאות דיור חלופי. בנוסף, מספר משפחות מתכננות לעבור דירה לאחר הפינוי.

 

>> לכתבות נוספות בנושא

בדרך להסכמה על חוק ההסדרה: לא יכלול את סעיף עמונה

ליברמן על פינוי עמונה: "אסור לגרור את צה"ל לוויכוחים פוליטיים"

יו"ר המאבק נגד פינוי עמונה: "מבקש שלא ישאירו אותנו על הגדר"

 

הדבר מתרחש בזמן שהנהגת עמונה מסרבת לכל פשרה, אפילו לא להעתקה בתוך ההר. יתכן שהקו המיליטנטי של ההנהגה נמצא במיעוט אפילו בתוך עמונה. בתיעוד שהגיע לידי חדשות 10 ניתן לראות כיצד שלושה מוותיקי עמונה פוצצו את הישיבה שבה החל תכנון האתר החילופי עבורם.

 

על פי עדויות הם קרעו מפות, קיללו את הנוכחים ותקפו באלימות את חיים פוגל, שמשפחתו נרצחה בטבח באיתמר, ואת מזכיר היישוב עפרה.

 

במהלך הערב עבר חוק ההסדרה בקריאה ראשונה כאשר 58 חברי כנסת הצביעו בעד ו-51 הצביעו נגד. החוק, שלא יחול על עמונה אבל יכשיר בדיעבד עשרות יישובים ואלפי בתים ביהודה ושומרון, נתקל בהתנגדות משפטית קשה מאד. למרות זאת, בממשלה נחושים להעביר אותו. אם יצלחו את שופטי בג"ץ, בסופו של דבר מסערת פינוי עמונה, ייצא רווח גדול למפעל ההתנחלויות.