"אנליסט": איפה הכסף ששילמו לקוחותיו של היזם החשוד בעוקץ?

פרטים נוספים נחשפים בנוגע לשיטה של גיא מונסונגו, ששיווק על פי החשד דירות שלא היו לו זכויות עליהן. עובדת בחברה: "הוא היה לוקח תוכניות מהאינטרנט ומעלה אותן לאתר של החברה כאילו מדובר בתוכניות שלו"

ד' מתייצב בכניסה ליחידת ההונאה בתל אביב אחרי לילות ללא שינה.

 

הוא מכין מסמכים אחרונים לתלונה שיגיש בעוד כמה דקות נגד גיא מונסונגו - נוכל לכאורה, החשוד שעקץ מאות רוכשים תמימים כמוהו.

 

בלי הכסף ובלי התשובות, ל-ד' נשאר רק לשחזר איך התפתה לשלם מקדמה על דירה במיליון שקלים לאיש השיווק שפתח וסגר חברות בשמות מתחלפים ומוכר שוב ושוב את אותו סיפור סרק על דירה בגוש דן.

 

>> לכתבות נוספות בנושא

הדירות שנרכשו ברמת גן במחירים חלומיים ללא זכויות בנייה

המשטרה פשטה על משרדיו של יזם הנדל"ן גיא מונסונגו ועצרה אותו

 

"חשבנו שהכסף הולך לנאמנות", מספרת עובדת בחברה של מונסונגו, "אנחנו עד היום אומרים ללקוחות שהם יקבלו את הכסף שלהם בחזרה. הוא היה לוקח תוכניות מהאינטרנט ומעלה אותן לאתר של החברה כאילו מדובר בתוכניות שלו. יש לו כריזמה שלא ראיתי אצל אף אחד ויכולת לשווק כל דבר שהוא רוצה".

 

 

 

כמעט כמו העוקץ עצמו מכעיסה כאן רמת החיים האישית הגבוהה, שמונסונגו דאג לשמר - תוך כדי גביית התשלום מקונים שלא יקבלו ממנו דירה. דנה רחמימוב, גרושתו, מוגדרת כפושטת רגל, אבל מתניידת בעזרת ג'יפ ריינג'רובר חדש - שנחשב בפני עצמו לרכב פרימיום.

 

למרות צו איסור יציאה מהארץ, גיא מונסונגו - ככל הנראה תוך שימוש בדרכון מזויף - העלה השנה לעמוד הפייסבוק שלו תמונות מנופש במרכז התיירות בלונדון. כל זה כשהוא עוד חייב אישית, בגלל מיזמים כושלים בעבר, שמונה מיליון ו-600 אלף שקלים, בין השאר לבנק הפועלים, עיריית תל אביב ואפילו "גלידות שטראוס".

 

עובדים בטבעת הקרובה ליזם, ספק נוכל הזה, לא נשמעים בטוחים כמותו, אבל בואו לא נשכח שבסוף הקורבנות כאן הם לא עובדיו של מונסונגו, כל אחד מהם הרוויח לא רע מהנוכלות, אלא אותם זוגות צעירים שנשארו - אולי לנצח - בלי דירה, רק כי אף אחד לא היה שם כדי לשמור על הכסף שלנו.