העיצומים ב"אל על" ממשיכים - טייסי החברה דורשים לטוס בכיוון אחד

טייסי "אל על" נהנים מתנאי העסקה מופרזים בעוד שציבור הנוסעים משלם את המחיר עקב ביטול הטיסות. מנכ"ל "אל על" לעובדים: "ההתנהגות הפרועה של טיסות לכיוון אחד בלבד מהווה נטל כספי ותפעולי כבד על החברה"

ממשיך הסכסוך בין טייסי "אל על" לבין הנהלת החברה על רקע דרישת הטייסים לטוס בכיוון אחד  - השיטה אותה הנהיג ועד הטייסים בשנה האחרונה הביא לקפיצה בכמות הטייסים שטסים כיוון אחד בלבד מ-395 טיסות בשנה ל-1,328 טיסות. עיצומי הטייסים מביאים לשיבושים בטיסות בימים האחרונים: טיסה לבייג'ין בוטלה היום (שני) וטיסה ללונדון התעכבה בשעה וחצי, לאחר שטיסה לניו יורק אמש בוטלה.

 

מנכ"ל החברה, דוד מימון, אמר לעובדי החברה: "החלטתי לשים קץ להתנהלות הלא מוסרית ובכוונתי להפסיק את ההתנהגות הפרועה של טיסות לכיוון אחד בלבד המהווה נטל כספי ותפעולי כבד על החברה". נוסף לכך, מבדיקה שנערכה בחדשות 10 עולה כי טייסי החברה נהנים מתנאי העסקה מופרזים נוספים - שכר הקברניטים עלה ב-33% בשנה האחרונה כאשר השכר הממוצע עומד על 98,319 שקלים בחודש, והעלות השנתית עבור מושבי ביזנס לטייסי החברה עלתה מ-2 מיליון ש"ח ליותר מ-9 מיליון ש"ח בשנה.

 

>> לכתבות נוספות בחדשות 10:

פרסום ראשון: המיליארדר האוסטרלי, יאיר נתניהו ודירת היוקרה
קרא מגיב לסערה: "פרסום הפרשייה - לבקשת גורמים מעורבים"

היועמ"ש על חוק ההסדרה: "אין לקבל חקיקה שפוגעת בפסק הדין של בג"צ"

 

 

 

תגובת קברניט ניר צוק, יו"ר ועד טייסי "אל על": היום כבר ברור מעל לכל ספק שיש מטוסים של 'אל על', יש טייסים של 'אל על', אין מחלות ואין שיבושים. השיבוש היחיד הוא בשיקול הדעת של הנהלת החברה שמוכנה לפגוע בנוסעים ולבטל טיסות בלי סיבה. כל מהלכי ההנהלה בימים האחרונים נועדו למנוע מעובדי 'אל על' וההסתדרות מלפעול להפעלת סכסוך עבודה".

 

תגובת הועד באשר להאשמות ההנהלה בעניין הטיסה לבייג'ין: "ברגע זה ממש נמצאים מטוס וטייסי 'אל על' זמינים להפעיל את הטיסה לבייג'ין, בדיוק כמו שהיה אתמול כשבוטלה הטיסה לניוארק ללא סיבה. זה הערב השני ברציפות בו בוחרים הנהלת ודירקטוריון החברה, לרבות הגברת תמי בורוביץ שאחראית על הכל, לפגוע במאות נוסעים שלא יגיעו ליעדם כמתוכנן. אנחנו קוראים להנהלת 'אל על' לחזור בה מההחלטה האומללה לפגוע בנוסעים ללא סיבה בשנה הרווחית לחברה מאז ומעולם. שנה בה משכו בעליה דיבידנדים נדיבים תוך פגיעה מיותרת וחסרת הגיון בנוסעים ובלקוחות החברה".