נתניהו. "מחטף מביש", רויטרס

נתניהו בירך את טראמפ: "ידיד אמת, נפעל יחד כדי לקדם את השלום"

ראש הממשלה פרסם הודעה בה בירך את המועמד הרפובליקני על ניצחונו במרוץ לנשיאות ארה"ב וטען כי השניים ישמרו על מערכת היחסים הקרובה בין המדינות. "בטוח שהנשיא הנבחר טראמפ ואני נביא הברית הייחודית בין ישראל וארה"ב לגבהים חדשים", טען רה"מ • במקביל: בימין מברכים על התוצאה המפתיעה, בשמאל הדעות חלוקות

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בירך היום (רביעי) את הנשיא הנבחר של ארצות הברית דונלד טראמפ, וטען כי הקשר ההדוק בין ישראל וארצות הברית יימשך גם במהלך כהונתו.

 

"הנשיא הנבחר טראמפ הוא ידיד אמת של מדינת ישראל", אמר נתניהו, "נפעל יחד כדי לקדם את הביטחון, היציבות והשלום באזורנו".


>> אמריקה בוחרת - כתבות נוספות:

"המפלגה התרסקה": הלם במטה קלינטון, חגיגות במטה טראמפ

מנהיגי העולם מגיבים לתוצאות: איראן - "מפצירים בטראמפ לדבוק בהסכם הגרעין"

הבוקר שאחרי: מה צפוי לישראל בעידן הנשיא האמריקני החדש?

 

"הקשר האיתן בין ארצות הברית לישראל מבוסס על ערכים משותפים, אינטרסים משותפים וגורל משותף", הוסיף ראש הממשלה, "אני בטוח שהנשיא הנבחר טראמפ ואני נמשיך לחזק את הברית הייחודית בין ישראל וארצות הברית ונביאה לגבהים חדשים".

 

זמן קצר לאחר מכן גם שר הביטחון אביגדור ליברמן השמיע דברים דומים. "אנו נמשיך, יחד עם הנשיא החדש, לשמור ולחזק את הקשר המיוחד והידידות האמיצה בין המדינות ונפעל לחזק את הערכים המשותפים לישראל ולארה"ב", אמר ליברמן.

 

במקביל, המערכת הפוליטית בישראל סוערת בעקבות התוצאות המפתיעות, והתגובות, כצפוי, מתחלקות לשניים. מוקדם יותר בירך שר החינוך ויו"ר הבית היהודי נפתלי בנט על הבחירה במועמד הרפובליקני. "אנו בטוחים שהקשר המיוחד בין ארה״ב לבין ישראל יישמר, ואף יתחזק", אמר השר בנט.

 

"זהו נצחון האמת הפשוטה על המוסכמות הישנות והמתפוררות, נצחון האינטרס של המדינה על אינטרסים של אליטות שהולכות וקורסות אל מול עינינו", הוסיף יו"ר הבית היהודי, "ניצחון טראמפ הוא הזדמנות אדירה לישראל להודיע מיידית על חזרה מרעיון הקמת פלסטין בלב הארץ, שהיא פגיעה ישירה בביטחוננו ובצדקת דרכנו. זוהי תפיסת הנשיא הנבחר כפי שמופיע במצעו, ובוודאי זו צריכה להיות דרכנו. חד, פשוט וברור. תם עידן המדינה הפלסטינית".

 

מן הצד השני של הקשת הפוליטית, יו"ר מרצ זהבה גלאון מתחה ביקורת על הדרך בה טראמפ התנהל במערכת הבחירות. "טראמפ בנה את מועמדותו על ליבוי פחד ושנאה - וזה עבד לו", אמרה יו"ר מרצ, "אבל לקמפיינים כאלה תמיד יש השלכות. עוד נשמע על קבוצות שנאה שקיבלו לגיטימציה כתוצאה מהבחירות האלה".