מתכוננים לחגיגות. טראמפ ובנו, CNN

לילה דרמטי בארה"ב: דונלד טראמפ נבחר לנשיא ה-45

בניגוד לתחזיות המועמד הרפובליקני מוביל בכל מדינות המפתח וכבר הבטיח ניצחון באוהיו, צפון קרולינה ופלורידה. קלינטון ניצחה בקליפורניה וניו יורק. מפת האלקטורים – 257 לטראמפ, 215 לקלינטון • בכתבה: המפה המתעדכנת

הקלפיות בארצות הברית נסגרות - ותוצאות האמת הדרמתיות מתחילות להתקבל. טראמפ ניצח בפלורידה, צפון קרולינה, פנסילבניה, ויסקונסין, אריזונה, נבאדה, קנזס, אוהיו, יוטה, נברסקה, וויומינג, איידהו, לאוזיאנה, מיזורי, ג'ורג'יה, וצפון ודרום דקוטה. בקליפורניה ניצחה קלינטון, זאת בנוסף לניו יורק, הוואי, קונטיקט, ניו מקסיקו, ורג'יניה וושינגטון נבאדה ומיין.

 

המועמד הרפובלקני ניצח גם בטקסס, למרות שהיה נראה כי ייתכן וקלינטון תפתיע במדינה שמצביעה באופן מסורתי למפלגה הרפובליקנית. בפנסילבניה נמשך הקרב הצמוד בין המועמדת הדמוקרטית למועמד הרפובליקני.

 

>> כוכב החיזוק של קלינטון במירוץ לנשיאות: הנשיא ברק אובמה

>> היום שאחרי: האם אמריקה תצליח לרפא את עצמה?

>> מצביעי טראמפ שלא יקבלו הפסד בשתיקה: "מוכנים למהפכה"

 

 

 

 

 

 

 

נכון לעכשיו: יתרון אלקטורלי לטראמפ

תמונת האלקטורים הנוכחית מראה כי לקלינטון 257 אלקטורים בעוד שלטראמפ ישנם 215 אלקטורים, אך יש לציין עם זאת כי זוהי ספירה חלקית בלבד, כשקלפיות רבות טרם נסגרו. גם בבית הנבחרים הרפובליקנים שומרים על הרוב. המועמד הרפובליקני לנשיאות לשעבר, מרקו רוביו, שהפסיד בקרב על המועמדות לדונלד טראמפ, נבחר כנציג לסנאט.

 

גם השווקים העולמיים מגיבים לדרמה המתחוללת בארה"ב. ערכו של מטבע הפזו המקסיקני ירד בכ-13 אחוזים במהלך הלילה, בשל הקרב הצמוד והניצחונות המפתיעים של המועמד הרפובלקני, דונאלד טראמפ. גם מדד הדאו-ג'ונס ירד באופן דרמטי בכ-600 נקודות.

 

בצל התוצאה המאכזבת למטה הדמוקרטי כתבה הילרי קלינטון בחשבון הטוויטר שלה: "יש כל כך הרבה במה להתגאות בקבוצה הזו. לא משנה מה יקרה הלילה, תודה על הכל".

 

 

 

 

 

תומכי קלינטון. אווירת נכאים
 

תומכי קלינטון. אווירת נכאים(חדשות 10)

מעט לפני תוצאות האמת התראיין טראמפ לרשת הטלוויזיה "פוקס" ופקפק בטוהר הבחירות. "אנשים אומרים שהקול שלהם ניתן לדמוקרטים למרות שבחרו ברפובליקנים", טען, "יש משהו מאוד נחמד לגבי שיטת הבחירות הישנה שבה הצביעו באמצעות פתקים. אתה לא צריך לדאוג מהאקרים".

 

המועמד הרפובליקני אף הגיש תביעה בנוגע להליך ההצבעה בנבאדה וביקש לחשוף את עובדי הקלפיות, אבל תביעתו נדחתה. "אני לא הולך לחשוף אנשים שמבצעים את חובתם האזרחית", אמר השופט, "הבקשה הזו מטרידה וקיים חשש הם יוטרדו".

 

שני המועמדים כבר הגיעו לקלפי כאשר המועמדת הדמוקרטית הילרי קלינטון הצביעה ביחד עם בעלה ביל בעיירת מגוריה. "אעשה את כל מה שאוכל למען הארץ שלנו אם אנצח, כל כך הרבה אנשים סומכים על התוצאות של הבחירות האלה", אמרה. ביל קלינטון אמר כי הוא מחכה מאוד להיות "בעל פוליטי".

 

המועמד הרפובקילני, שהצביע גם הוא בניו יורק, אמר ביציאה מהקלפי: "זהו כבוד גדול ואני מתרגש, זאת הזדמנות גדולה. אנחנו רוצים לנצח". עם כניסתו לקלפי במנהטן התקבל טראמפ בקריאות בוז מהבוחרים שהמתינו בתור. "בואו נעשה את אמריקה נהדרת שוב, זה הכל", הוא הוסיף.

 

 

(רויטרס)