יזם הנדל"ן גיא מונסונגו, שנעצר בחשד להונאת מרמה, חדשות 10

פרסום ראשון: מנכ"ל חברת הנדל"ן של היזם גיא מונסונגו נחקר במשטרה

ינאי רטפן, יד ימינו של יזם הנדל"ן שנעצר השבוע בחשד שרימה את לקוחותיו, נחקר משעות הבוקר ביחידת ההונאה של משטרת תל אביב. רטפן חשוד שהיה שותפו של מונסונגו בהונאת לקוחות החברה, ששיווקה דירות במחירים נמוכים מבלי שהגישה תוכניות לעירייה או רכשה את זכויות הבנייה

בעקבות תחקיר "אנליסט" - פרסום ראשון: ינאי רטפן, מנכ"ל חברת הנדל"ן של היזם גיא מונסונגו שנעצר בחשד שרימה את לקוחותיו, נחקר היום (שלישי) במשך כחמש שעות במשטרה.

 

לפי החשד, רטפן היה שותף להונאת הלקוחות של החברות הרבות של מונסונגו, שבעצמו נעצר שלשום בחשד לעבירות הונאה ושמעצרו הוארך עד ליום שני.

 

 

>> כתבות נוספות בנושא עוקץ הדירות:

ההבטחות לדירות בזול, ההסתבכות והתקיפה האלימה: שיטת מונסונגו נחשפת

בעקבות תחקיר "אנליסט": הוארך בשבוע מעצרו של יזם הנדל"ן גיא מונסונגו

"ידע לנצל חולשות של אנשים": כך היזם גיא מונסונגו למכור דירות ללא זכויות

 

חוק הדירה השלישית יבוטל? (ארכיון)
 

חוק הדירה השלישית יבוטל? (ארכיון)(חדשות 10)

תגובת ינאי רטפן לחקירתו

"חברים יקרים שלי, כפי שאתם יודעים נחקרתי היום במשך שעות במשטרה. העובדה שהייתי (במקום העבודה) רק במשך כמה שבועות, וכל ההאשמות ממני והלאה ואין לי שום קשר אליהם כפי שאתם יודעים, לא מנעה מהמשטרה לחקור אותי כחשוד לכל דבר, ואף עברתי לקיחת טביעת אצבעות וכו'", כתב רטפן בהודעה למכריו.

 

"מאחר ואין לי שום פתרונות ותשובות (לצערי הרב) עבור הלקוחות, אני לוקח צעד אחורה עד שגיא או מישהו אחר יבוא ויסביר מה לעזאזל הולך פה. מעולם לא הייתי מעורב במשהו לא חוקי, וזה שהייתי בחקירה פותח כל מהדורת חדשות גורם למשפחה שלי סבל גדול ועוגמת נפש. אין שום דבר בעולם שיוכל להחזיר את המצב לקדמותו ולפצות אותי על הנזק שנגרם לשמי הטוב. אין לי כל כוונה יותר לענות ללקוחות או להציע פתרונות. שיהיה לכולנו בהצלחה".

 

פרשת העוקץ של מונסנגו נחשפה בתחקיר של "אנליסט", שהראה כיצד בעזרת חברות שונות הוא שיווק דירות מבלי שהשלים את התוכניות הרלוונטיות ולא תמיד רכש את זכויות הבנייה במקום, כך שהקונים שילמו על הדירות עמלות שלא יחזרו אליהם. כלומר, הוא שיווק דירות מבלי שהיה היזם המורשה לכך.

 

א', ש"נעקץ" על ידי מונסונגו, סיפר כיצד גילה את ההונאה: "הראו לי תרשים של בית מפורט, בדיעבד זה לא אותו תרשים, הוא בעצם החליף את התרשים בכתובת אחרת. הוא מכר לנו אשליה וידע לנצל את החולשות של האנשים".

 

הדירות לשיווק ברמת גן בשיטת מונסונגו
 

הדירות לשיווק ברמת גן בשיטת מונסונגו(חדשות 10)

גם בעל זכויות בנייה במגרש בבת ים, אותן ניסה לרכוש מונסונגו, אמר שאין לו מושג במה מדובר: "זה לא שלו, אני הבעלים של החוזה, לא נחתם ולא סיכמנו על שום דבר, לא סגרנו שום דבר. אני לא יודע מי שם את הכסף על קרן הצבי אבל אני לא אישרתי לו ללכת ולמכור כלום".

 

כשלקוחותיו של מונסונגו ניסו לברר מי הבעלים של הפרויקטים השונים הם נענו בתשובות מטעות שלא הובילו אל מונסונגו, שוהכרז בשנה שעברה כפושט רגל. נציגי השירות שלו גם לא סיפרו ללקוחות שצ'קים שלו חזרו כשניסה להעביר תשלומים למשקיעים במגדל משרדים בתל אביב.

 

"מרום ברנר", אחת החברות שמאחוריהן עומד מונסונגו, שיווקה כ-36 דירות במסגרת פרויקט של פינוי-בינוי בפרויקט ברמת גן. כל היחידות נמכרו בתוך חודשיים, והרוכשים שילמו עליהן מקדמות של עד רבע מיליון שקלים, אך בדיקת "אנליסט" העלתה כי לחברה אין אפילו תוכניות בנייה והחברה לא הגישה דבר כדי לקבל את אישור הוועדה המקומית בעיר.