הרב יאשיהו פינטו. "נמנע מלהתנצל", חדשות 10

העליון דחה את בקשת פינטו: ירצה את שארית מאסרו

הרב פינטו הגיש לביהמ"ש העליון בקשה לערעור על החלטת המחוזי שדחתה את החלטת ועדת השחרורים לשחרור מוקדם, אך זו לא התקבלה. משמעות הדבר היא כי הוא צפוי לרצות את יתרת מאסרו - שלושה חודשים

בית המשפט העליון החליט שלא לקבל היום (חמישי) את בקשתו של הרב יאשיהו פינטו לערעור על החלטת המחוזי, שדחה את בקשתו לשחרור מוקדם ממאסרו על חלקו בפרשת "הרב והניצב". משמעות הדחייה כי פינטו צפוי לרצות את יתרת עונש מאסרו, עוד כשלושה חודשים.


לפני למעלה מחודש קיבל בית המשפט המחוזי בלוד את ערעור הפרקליטות על החלטת ועדת השחרורים, שקבעה כי יש לשחרר את פינטו שחרור מוקדם. בהחלטתם מתחו השופטים ביקורת על התנהלות ועדת השחרורים. "פינטו לא הוכיח בפני הוועדה ששחרורו על תנאי לא יסכן את הציבור", נטען בין השאר בהחלטה, "הוועדה לא נתנה משקל ראוי למסוכנותו של פינטו".

 

>> לכתבות נוספות בפרשת "הרב והניצב":

"שחרור פינטו - יריקה על קברו של אבי": בנו של אפרים ברכה בראיון ראשון

משפחת ברכה מתנגדת לשחרור: "התחרט רק על מנת להשיג שחרור מוקדם"

הרב פינטו בשיחות סגורות: קבלת השוחד הייתה פשע חמור

 

 

כמו כן טען ביהמ"ש בהחלטתו כי קיים חשש שפינטו מקיים, וימשיך לקיים, קשרים עם גורמים עברייניים. "עיון במידעים החסויים שהוצגו בפני הוועדה ובפנינו מעלה כי למשיב יש קשרים עם עבריינים וקיים חשש שאם ישוחרר ימשיך בקשרים אלה, גם אם בתקופת הרישיון ישהה הרחק מביתו", נכתב בהחלטת השופטים.


כזכור הרב פינטו נחקר באוקטובר 2012 יחד עם רעייתו בחשד כי ניסה לשחד את ראש אגף החקירות במשטרה, תת ניצב אפרים ברכה, ב-200 אלף דולר לשם קבלת מידע אודות חקירה המתנהלת בעניינו, שעסקה במעילה בכספי עמותת "חזון ישעיה". הוא הורשע בעבירות שוחד ונידון למאסר.