מוביל. דונלד טראמפ, המועמד הרפובליקני לנשיאות ארה"ב, Getty Images

סקר חדש קובע - מהפך: טראמפ מוביל בסקר הכללי של ABC על קלינטון ב-1%

דונלד טראמפ מוביל לראשונה בסקר הארצי של רשת ABC. הרפובליקני השיג 46% תמיכה, וקלינטון עם 45%. בנוסף, המצביעים של הילרי פחות נלהבים מהמועמדת שלהם, ורוב המתנדנדים אמרו כי יצביעו לטראמפ

רשת ABC פרסמה היום (שלישי) את הסקר הארצי היומי שלה, ובו נמצא בפעם הראשונה בסקר הבחירות הכלליות כי המועמד הרפובליקני, דונלד טראמפ, מוביל על הילרי קלינטון באחוז אחד. טראמפ זכה ל-46% מהקולות, וקלינטון זכתה ל-45%. לפני כשמונה ימים בלבד הובילה קלינטון על טראמפ באותו סקר ב-12%.


נתון נוסף שעולה מהסקר הוא כי בקרב המצביעים "הבטוחים", אלה שיצביעו בוודאות לכל אחד מהמועמדים, חל פיחות משמעותי ברמת ההתלהבות מהמועמד שלהם לנשיאות. בשבוע שעבר 52% מהמצביעים לקלינטון היו נלהבים מהילרי, והיום רק 45%. המצב של טראמפ, לעומת זאת, משתפר - בסקר בשבוע שעבר עמדה רמת ההתלהבות שלו על 49%, והיום היא עומדת על 53%.

 

>> לכתבות נוספות במדור "אמריקה בוחרת":

דיווח: טראמפ יצר קשר עם גורמים ברוסיה

"קרב על אמריקה": דטרויט - החלום ושברו

פרשת המיילים: 650 אלף הודעות דוא"ל ייבדקו

 

הילרי קלינטון בעימות בלאס וגאס
 

הילרי קלינטון בעימות בלאס וגאס(רויטרס)

Wow, now leading in @ABC /@washingtonpost Poll 46 to 45. Gone up 12 points in two weeks, mostly before the Crooked Hillary blow-up!

— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) 1 בנובמבר 2016

 

גם בקרב "המתנדנדים" בסקר, חל שיפור לטובתו של טראמפ - 48% המתנדנדים טענו שיצביעו למועמד הרפובליקני לנשיאות, בעוד 41% מהנשאלים בסקר אמרו כי יצביעו לקלינטון. עם זאת, בסקרים המדינתיים בפנסילבניה ובניו המפשייר, קלינטון שומרת על ההובלה.

 

טראמפ הגיב בחשבון הטוויטר שלו לסקר של ABC- "וואו, עכשיו אני מוביל בסקר ב-46 מול 45. עלינו ב-12 נקודות בשבועיים, הרבה לפני שהתפוצצה הפרשה של הילרי המושחתת"


הפיחות בפופולריות של קלינטון לפי הסקרים ככל הנראה נובעת מחקירת האימיילים שעומדת לפתחה - לפני יומיים הכריז ראש ה-FBI כי פרשת המיילים שלה תיפתח לחקירה מחדש, וזאת לאחר שנמצא מחשב נייד שלא נחקר על ידי צוות החקירה לפני מספר חודשים, אז נחקרה הפרשה.