נתניהו: "נשקם את רשות השידור"; ריבלין: "מי שבעד שידור ציבורי לא יכול להפוך אותו לשופר"

בדיון מיוחד לרגל פתיחת מושב החורף נשיא המדינה נאם ומתח ביקורת מרומזת על ראש הממשלה בנימין נתניהו. "מי שבעד השידור הציבורי לא יכול להפוך אותו לשופר של קומיסרים, ומי שלא שיגיד". ראש הממשלה נאם אחריו והתייחס במשפט אחד לסערה: "אנחנו נשקם את רשות השידור ונעשה זאת באחריות כספית"

אחרי החגים כבר כאן: חברי וחברות הכנסת פותחים את מושב החורף. נשיא המדינה ראובן ריבלין מתח היום (שני) ביקורת מרומזת על ניסיונו של ראש הממשלה בנימין נתניהו למנוע את עלייתו לאוויר של תאגיד השידור הציבורי. ריבלין השתתף בדיון מיוחד במליאה לרגל פתיחת מושב החורף של הכנסת.

 

עוד כתבות בנושא:

>>> ליברמן: "מחויבים להסכם קואליציוני, נתמוך בביטול התאגיד"

>>> כחלון בועדת הכספים: "רק אני שולט בקופה הציבורית"

>>> אנליסט: ביקור בתאגיד שמתנדנד בין חיים למוות

 

"מי שבעד שידור ציבורי לא יכול להפוך אותו לשופר של קומיסרים ומי שלא שיגיד", אמר ריבלין בנאומו. הנשיא גם מתח ביקורת על חברי הרשימה המשותפת ועל החלטתם להחרים את הלווייתו של הנשיא המנוח שמעון פרס בחודש שעבר.

 

אחרי הנשיא ריבלין עלה לדוכן הנואמים ראש הממשלה בנימין נתניהו. במהלך דבריו התייחס נתניהו במשפט קצר אחד לסערת תאגיד השידור כשאמר: "נשקם את רשות השידור ונעשה זאת באחריות כספית".

 

הוא החל את נאומו בהקראת ידיעות מהעיתונים "הארץ" ו"ידיעות אחרונות" שבהן נכתבו תחזיות לגבי האזור שלא התממשו. "באזור הזה רק החזק שורד ורק עם החזק עושים שלום. לא עושים שלום עם מישהו חלש", אמר נתניהו.

 

בתחילת הדיון דיבר יושב ראש הכנסת יואל אדלשטיין ומתח ביקורת מרומזת על חבר הכנסת אורן חזן. "אחריות ציבורית היא גם התנערות ללא סייג מאיש ציבור המוזיל בהתנהגותו או באופיו את רמתה ואת דימויה של הכנסת ובכך הופך אותה ואת כבודה למרמס", אמר אדלשטיין.

 

מוקדם יותר היום הגיע שר האוצר משה כחלון לדיון בוועדת הכספים של הכנסת בנוגע לתקציב המדינה והתייחס לסוגיית עתידו של התאגיד שאמור לעלות לאוויר ב-1 בינואר 2017, עוד כ-60 ימים. "מי שרוצה להביא בשבוע הבא חוק לממשלה ולקדם אותו, הוא יצטרך פעם אחת לוודא שיש שידור ציבורי חזק ופעם שנייה מאיפה הוא מביא את הכסף. אני לא מתכוון לקצץ אגורה מהמשרדים", אמר כחלון.

 

שר הביטחון אביגדור ליברמן התייחס אף הוא לנושא בוועדת החוץ והביטחון ואמר כי סיעת "ישראל ביתנו" תתמוך בביטולו בשל הסכמים קואליציוניים. "מבחינתנו זה פשוט, אצלנו יש הסכם קואליציוני ויש בו סעיף מפורש על נושא התקשורת וראש הממשלה אף דיבר איתי מראש על הנושא ולכן אנחנו מחוייבים. כל מה שאנחנו חתמנו והתחייבנו נכבד, יכול להיות שיהיו התפתחויות בנושא התאגיד", אמר ליברמן.