פרויקט הדגל של הרפואה הציבורית מתרסק: "עוזרי הרופא" פורשים בגלל שכר נמוך

הקורס שהחלו 33 פרמדיקים במשרד הבריאות עומד להתרסק לאחר שלא נמצא פתרון לבעיית השכר שלהם, שירד באופן משמעותי. חניכי הקורס הודיעו כי יגישו מכתב התפטרות אם השכר לא ייעלה. משרד הבריאות: "הבעיה נמצאת בבחינה על ידי הדרגים הגבוהים במשרד"

בחודש שעבר דווח בחדשות 10 לראשונה על המיזם החדש של משרד הבריאות - פרויקט הדגל של הכשרת עוזרי רופא לעבודה במחלקות לרפואה דחופה בבתי החולים. כעת מסתבר כי הפרויקט בדרך לפירוק לאחר לא נמצא פתרון לבעיית השכר של חניכי הקורס.


לפני כחצי שנה החלו במשרד הבריאות בקורס הכשרה בן שנה שבו לקחו חלק 33 פרמדיקים. ההכשרה חולקה ללימודים עיוניים ועבודה במחלקות לרפואת חירום - הרי הם חדרי המיון בבתי החולים השונים כשהמטרה העיקרית היא לכפר על המחסור ברופאים מומחים ברפואת חירום בחדרי המיון.

 

לכתבות נוספות בחדשות 10:

>>גורמי אכיפה: "יש לעבור לחקירה פלילית באחד מתיקיו של רה"מ נתניהו"

>>טראמפ בנאום מוקלט בעצרת בי-ם: "יחד נעמוד מול אויבים כמו איראן"

 

 

החל מתחילת ההכשרה ועד היום, לא נמצא פתרון לבעיית השכר שירדה באופן משמעותי לעומת ההשתכרות של החניכים במגן דוד אדום ובעבודות נוספות. כולם הם בעלי תואר ראשון, חלקם גם בעלי תואר שני ושלישי, חלקם בעלי משפחות והשכר שהם מקבלים נחשב למביך ובטח שלא תואם את המשכורות הניתנות במדינות מערביות אחרות לעוזרי רופא.

 

חניכי הקורס הודיעו למשרד הבריאות כי בשבוע הבא, יגישו כל החניכים מכתב התפטרות אם בעיית השכר לא תיפטר. יו"ר האיגוד לרפואה דחופה, ד"ר ערן טל-אור פנה לשר הבריאות בשם האיגוד וביקש למצוא פתרון דחוף לעוזרי הרופא שכן לדבריו, "העזרה של עוזרי הרופא ניכרת הן בהקלה על העומס במחלקות לרפואה דחופה והן באיכות הרפואה שהחולים מקבלים".

 

ממשרד הבריאות נמסר בתגובה כי בעיית שכרם של עוזרי הרופא נמצאים בימים אלו בבחינה על ידי הדרגים הגבוהים במשרד מול הממונה על השכר.