אלאור אזריה בבית הדין הצבאי, חדשות 10

רבש"צ חברון מעיד במשפט אזריה: "אם היו מנהלים את הזירה בצורה נכונה – זה לא היה קורה"

רכז הביטחון בחברון יוני בלייכברד מעיד במשפט אזריה וטוען כי הזירה התנהלה בחוסר סדר וכי היה חשש למטען על המחבל. "ראיתי את אלאור דורך ויורה ואז דיווחתי על ירי תקין. מבחינתי לא היה שום דבר חריג"

משפט אלאור אזריה נמשך היום (רביעי) בבית הדין הצבאי ביפו עם עדות של רכז הביטחון השוטף הצבאי (רבש"צ) בחברון יוני בלייכברד, אשר העיד כי "הזירה התנהלה בבלגאן אחד גדול, אם היו מנהלים את הזירה בצורה נכונה אז כל מה שקרה לא היה קורה."

 

בלייכברד סיפר כי בזירה היו צעקות על מטען ועל מעיל נפוח. "מחבל חי זה מחבל מפחיד. מחבל שעומד למות יעשה הכול כדי לקחת איתו כמה שיותר אזרחים וחפים מפשע", אמר בלייכברד. עוד הוא הוסיף כי: "בעדות במצ"ח אמרתי שאני לא זוכר שראיתי את הירי אבל אחרי כמה ימים נזכרתי שאכן ראיתי את הירי".

 

לכתבות נוספות בחדשות:

"אנליסט": ביקור בתאגיד השידור שמתנדנד בין חיים למוות, בגלל התערבות נתניהו

תאונת האופניים החשמליים בכביש 40: מחקירה ראשונית עולה כי הנערים חצו את הצומת באדום

"איפה התינוקת שלי?": תינוקת נולדה ללא רוח חיים בגלל טעות של מתמחה

 

בעוד בעדות במצ"ח אמר בלייכברד למפקד החטיבה כי היה ארוע חריג בירי של אזריה בעדותו היום אמר הרבש"צ כי "זיהיתי תזוזה של אחד המחבלים ותיקנתי את הדיווח שיש מחבל אחד חי. ראיתי את אלאור דורך ויורה ואז דיווחתי על ירי תקין. אני מסתובב ורואה שהמחבל השני הרוג. באותו רגע אני חושב שכל החשש שהיה על מטען הסתיים. מבחינתי לא היה שום דבר חריג".