איבדה את התינוקת בגלל טעות מתמחה. מחלקת יולדות בבית החולים איכילוב, חדשות 10

"איפה התינוקת שלי?": תינוקת נולדה ללא רוח חיים בגלל טעות של מתמחה

אימה של תינוקת, יולדת בסיכון גבוה, שהגיעה לבית החולים איכילוב, נותקה למשך כשעתיים ממכשיר המנטר את דופק העובר בהחלטת המתמחה. הטעות גרמה למותה של התינוקת של אתי מימרן לפני לידתה. בי"ח איכילוב: "קיימנו תחקיר מקיף לבירור נסיבות המקרה"

אתי מימרן תמיד חלמה על משפחה גדולה, חלום שנלחמה בעבורו שנים ארוכות וניצחה חלקית בלבד. "יש לי עוד שלושה אחים כי אני אוהבת את המשפחתיות הזאת את החיבור הזה". אבל מימרן נאבקת כבר שנים בהגשמת החלום.

 

אופק הוא בנה היחיד. מימרן סיפרה לחדשות 10 כי רצתה להרחיב את המשפחה: "לא רציתי רק ילד אחד רציתי שיהיה לו אח או אחות". הרצון למשפחה גדולה ומאושרת התנפץ בשל סדרה של החלטות רפואיות שגויות לדבריה, שעל בחיי תינוקה.

 

לכתבות נוספות בחדשות 10:

>>הירי בגבול מצרים: זיהוי לא נכון גרם להרג הנער

>>חשד לרצח ביפו: אם לארבעה נדקרה למוות - הדוקר נמלט

 

 

 

ההיריון הראשון שלה הסתיים בהפלה, בהיריון השני עברה אתי ניתוח חירום בשבוע ה-24 בשל היפרדות שליה. התינוק שרד 24 שעות בלבד. אבל אתי המשיכה להילחם. לפני כשנה נכנסה אתי להיריון בפעם השלישית בפיקוח הכי מחמיר שקיים. בשבוע ה-30 השבוע הקריטי, היא אושפזה במחלקה להיריון בסיכון גבוה, בבית החולים ליס ליולדות שבאיכילוב כמה שעות לאחר מכן החלו הכאבים.

 

הדרישה של הרופאים הבכירים היתה להעבירה באופן מידי לחדר הלידה ולנטר באופן רציף את הדופק העוברי, אלא שדרישות הבכירים לחוד והמציאות לחוד.

 

 

מימרן סיפרה שקיבל טיפול ממתמחה: "נכנס רופא שהוא בעצם מתמחה והוא התחיל להקריא לי את ההיסטוריה שלי בהתלוצצות כזאת ואז הוא אומר לי מאחד עד 10 מה דרגת הכאב שלך? אמרתי לו 10 והוא התחיל לצחוק הוא אומר, הוא עושה לי : את נראית נינוחה מדי לעשר. אז אמרתי לו למה כי אני לא צועקת?".


 

 

כשהיא סובלת מכאבים עזים ומטושטשת, אתי לא שמה לב שהמתמחה הסיר את הניטור החשוב ביותר. את זה שעוקב אחרי הדופק של העובר וקרוב לשעתיים יקרות הלכו לאיבוד. אתי הובהלה שוב לניתוח חירום ובסופו איבדה את גם את התינוקת הזו.

 

"קלטתי שהתינוקת לא החזיקה מעמד. התחלתי לבכות, כי הייתי בטוחה גם כשהייתי בכניסה לחדר ניתוח, הייתי בטוחה שאני לא אצא שהיא תחזיק מעמד". מימרן טענה כי בית החולים האשים אותה באסון: "הם ניסו להאשים אותי במוות של התינוקת שלי בזמן שאני שוכבת מאושפזת בבית החולים. שלדעתי זה הדבר הכי נוראי והכי אכזרי לעשות לבן אדם".

 

מבית החולים איכילוב נמסר בתגובה: "אנחנו מצרים על האירוע הטרגי. הנהלת בית החולים קיימה תחקיר מקיף לבירור נסיבות המקרה תוך דיווח למשרד הבריאות והסקת המסקנות הנדרשות. בית החולים משתתף בצער המשפחה ומוסר לה את תנחומיו".