ההוראות המדויקות של דאע"ש: כך תחטפו ישראלים

בלעדי: במסמך, שאותר אצל אחד מחברי החוליה ממזרח ירושלים שמואשמת בניסיון הצטרפות לדאע"ש, ישנם הסברים מדויקים כיצד לחטוף אזרחים וחיילים. "יש להימנע מביצוע החטיפה בזמן שיש אירועים עולמיים"

כשחברי חוליית דאע"ש ממזרח ירושלים נתפסו, בכוחות הביטחון לא ידעו על המסמך הנפיץ שנמצא במחשב של אחד מחברי החוליה.

 

לידי חדשות 10 הגיע המסמך, שעובר מארגון טרור אחד לשני, ומפרט סעיף אחר סעיף כיצד לחטוף אזרחים וחיילים. זה מתחיל בסוגים שונים של חטיפה - חטיפה והסתרה, חטיפה וכליאה וחטיפה שכוללת רצח והסתרה. בכל שיטה מתוארים גם היתרונות והחסרונות.

 

המסמך גם מפרט כיצד לבחור את היעד לחטיפה, מה התנאים האופטימליים וכיצד לבצע אותה. "על המטרה להיות בודדת או מבודדת, בעל מבנה גוף צנום -יעד שקל לשאת ולשנע אותו. עליו להיות מרוחק ממקומות רגישים כמו משטרה, מחסומים ומחנות צבאיים, במקום שאין בו הרבה פטרולים ויש לו כמה כניסות ויציאות", נכתב במסמך.

 

לכתבות נוספות בנושא בחדשות 10:

>> בקו החזית מול דאע"ש: הלחימה של הצבא הכורדי נגד ארגון "המדינה האסלאמית"

>> משפחת דאע"ש: לאחר שהוגש נגד ההורים כתב אישום, הילדים הועברו למשפחת האם

 

 

גם זמני החטיפה המועדפים מפורטים במסמך. "על החוטפים להימנע משעות מעוררות חשד, מזמנים שיש בהם כוננות ביטחונית והם צריכים לנצל את החשיכה, את מזג האוויר ואסונות כדוגמת שריפה או רעידת אדמה".

 

גם הסיקור של התקשורת זוכה לאיזכור במדריך לחוטף. "יש להימנע מביצוע החטיפה בזמן שיש אירועים עולמיים שידחקו את סיקור האירוע". במסמך יש גם התייחסות לחוטפים עצמם. "עליהם להתמזג עם תושבי אזור החטיפה, לשוחח בעברית, בעלי כושר גופני ויכולות קרב מגע, מיומנות נהיגה, בעלי יראת שמיים וכאלו שהתנסו בפעולות קודמות".

עוד נכתב במסמך כי "על המקום שבו מוחזק החטוף להיות רחב ובעל חדרים רבים. אסור שבעל הבית או השכנים יהיו סקרנים. יש לספק ציוד לוגיסטי מספיק לכליאה כגון אוכל, שתייה ובגדים ואף חומרי הרדמה שיותירו את החטוף במצב תמידי של עייפות או שינה".