משבר בחברת אל על מעכב את זמני ההמראה, האם הטיסה שלכם תצא בזמן?

משבר הטייסים והנהלת החברה מגיע לשיאו בחגי תשרי - עשרות אלפי נוסעים קונים בימים האלה כרטיסים לחברת אל על וברגע האחרון מגלים שהטיסה נדחית. דיילת קרקע בחברה מספרת ל"ברקוד": "מגדפים אותנו וצועקים עלינו אבל במקום מסויים אנחנו מזדהים עם הנוסעים". אל על בתגובה: "השיבושים נגרמים ע"י הטייסים בלבד"

הייתם מצפים שהעלייה הגדולה במספר הנוסעים העוברים בנמל התעופה בן גוריון תייעל את "אל על", החברה הישראלית הגדולה ביותר, במיוחד בתקופת החגים.

 

במקום זאת עשרות אלפי נוסעים שקונים בימים האלה כרטיסים לחברת אל על מגלים ברגע האחרון שהטיסה זזה, נדחית מאחרת או הופכת לטיסה במטוס שחכור מחברה זרה.

 

לכתבות נוספות בחדשות 10:

>> שלומי לחיאני מכוון הכי גבוה שאפשר: "החלום שלי הוא להיות ראש הממשלה"

>> מנכ"ל "מקורות" טוען: "מנהל רשות החברות איים עליי"; היועמ"ש יפתח בבדיקה?

>> החלה הלווייתם של שני הילדים שנהרגו בתאונת הדרכים בגיאורגיה

 

החרפה בתסמיני "מחלת" הטייסים המסתורית והמדבקת כפי שטוענים בהנהלה, או בניסיון שלה לשבור את צוותי האוויר כדי למנוע הסכם עבודה חדשה שיגן על הטייסים מתקנות שעות מנוחה שאמורות לפגוע בעתיד בשכרם כפי שחשים הטייסים.

 

דיילת קרקע שעובדת באחת מתחנות אל על מספרת ל"ברקוד" שכשעה לפני העלייה למטוס מבקשים ממנה לא להעלות נסועים למטוס כי אין מטוס. אז דוחים את הטיסה בשעה-שעתיים והנוסעים מבינים שמשהו לא בסדר כי זה מתמשך. כבר חודשים רבים שבהנהלת אל על מתמודדת עם טייסים חולים, אלו טוענים שהם לא חולים אלא קורסים. איך ייראה חג סוכות? לאף אחד אין תשובה אמיתית והנוסעים הם הנפגעים העיקריים.

 

"חברות שלי ואני מפחדות להגיע לעבודה כי אנחנו לא יודעות מה יקרה באותו היום, מגדפים אותנו וצועקים עלינו ובמקום מסוימות מזדהות עם הנוסעים ומרחמות עליהם", מספרת הדיילת.

 

 

 

בקיץ הדרדרה יכולת ה"דיוק המבצעי", היכולת של החברה לעזוב את שער הטיסה באיחור של לא יותר מרבע שעה. מדובר בהדרדרות דרמטית בגלל הסכסוך וכך יכולת הדיוק ירדה ל-64% ביוני לעומת 78% דיוק בינואר.

 

במקביל בשנה שעברה יכולת הדיוק עמדה על 75% ביוני 2015. אחת מכל 3 טיסות יצאה באיחור. בספטמבר השנה לעומת השנה שעברה עלה מספר הנוסעים וחלה עלייה של 27.4% ועלייה של 13.4% מתחילת שנה ביחס ל-2015,  33% מהתנועה בנתב"ג שייכת לטיסות של אל על.

 

"החברה היא לא חברה ממשלתית, כרגע היא חברה פרטית, אבל הבעיה היא שבדי.אנ.איי שלה עדיין זורמים או קיימים כרומוזומים של חברה ממשלתית", אומר עו"ד גדי ירקוני, טייס ולשעבר מנהל רשות התעופה האזרחית.

 

מחברת אל על נמסר בתגובה: "השיבושים נגמרים על ידי הטייסים בלבד. המטוסים ההחכורים עומדים בתנאי הבטיחות המחמירים ומבטיחים שהדיוק המבצעי יחזור להיות גבוה אחרי שיושלם המשא ומתן עם הטייסים".