"ילד שקט ומקסים". נבו גרינפלד ז"ל, שנהרגה בתאונת הדרכים של המשפחה בגיאורגיה, חדשות 10

דודם של הילדים שנהרגו בגיאורגיה: "נצטרך לשמור על שמחה ועל חוזק למרות הכאב הגדול"

ארונותיהם של אחינועם ונבו גרינפלד ממעלה מכמש שנהרגו בתאונת הדרכים בגאורגיה בערב יום הכיפורים נחתו היום בישראל לקראת הלוויתם מחר. היום משחזר דודם של הילדים שטס לגיאורגיה את החילוץ הדרמטי לחדשות 10: "היה שם מעשה גבורה גדול מאוד של אב המשפחה"

בשיאן של ההכנות ליום הכיפורים, קיבל אוהד פורת את הידיעה כי אחותו, בן זוגה וילדיהם הידרדרו לִתהום בגיאורגיה. כשהוא לא יודע דבר על מצבם של בני משפחתו, המריא פורת לגיאורגיה בטיסה קצרה שמבחינתו נמשכה כנראה כמו נצח. רק כשנחת הבין את גודל האסון.

 

"בדיוק שקיבלתי את ההודעה על התאונה לקחתי את הדרכון והשגנו את הטיסה, כיביתי את הטלפון בטיסה וכשפתחתי את זה ראיתי 300 הודעות בווטסאפ וחלקם היו לצערנו שהתאונה הייתה קטלנית", סיפר פורת לחדשות 10.

 

לכתבות נוספות בנושא:

>>התאונה בגיאורגיה: המשפחה פתחה בקמפיין מימון המונים לכיסוי ההוצאות

>>התאונה בגיאורגיה: הפצועים נחתו בישראל; האם במצב קשה

 

פורת גילה כי בני המשפחה נקלעו לתאונה קשה יותר משחשב. בטלוויזיה של גיאורגיה נראים הרגעים הדרמטיים - הרכב נפל לִתהום עמוקה והדבר דרש חילוץ אינטנסיבי, כזה שבמהלכו אפילו אחד המחלצים נפגע.

 

פורת סיפר כי חנוך גרינפלד, אב המשפחה, הצליח לתפקד לאחר התאונה הקשה ולחפש את המחלצים: "היה שם מעשה גבורה מאוד גדול של חנוך שהצליח לחלץ חלק מהמשפחה. הוא הגיע למצוק שהתקשה מאוד לטפס עליו אבל הוא ראה אורות מתקרבים, זה היה בחשכה והוא הבין שהוא חייב להצליח להגיע לאורות האלה".

 

 

 

אין כמעט אתר שמשפחת גרינפלד לא בקרה בו, בכל שנה שנה המשפחה מטיילת ברחבי הארץ ובעולם, לפני יום הכיפורים האחרון בחרה המשפחה לטייל באזור תושטי שבגיאורגיה, אחד המסלולים המורכבים והקשים שבאזור ובתנאי מזג אוויר שכנראה גבו את מותם של שני הילדים- אחינועם ונבו.


אוהד פורת מספר לחדשות 10 על ילדים מדהימים: "אחינועם, ילדה מקסימה, יצירתית בצורה מדהימה בעלת דימיון מפותח מאוד עם שמחת חיים. ונבו החמוד, ילד כל כך מקסים, שקט". מחר תיערך הלווייתם של הילדים במצפה נטופה שבגליל, שם ביקשה אימם שייטמנו. "נצטרך לשמור על שמחה ועל חוזק למרות הכאב הגדול", אמר הדוד.

 

במקביל, הערב (חמישי) הודיע בית החולים הדסה עין כרם בירושלים כי האב חנוך גרינפלד והבן עברי בן ה-7 שוחררו לביתם בעקבות שיפור במצבם. מצבו של האח הנוסף בן ה-11 מוסיף להיות בינוני ומצבה של האם מוסיף להיות קשה ויציב, כאשר היום דווח על שיפור קל במצבה.