קצין מילואים נפצע בינוני-קשה בפיגוע דקירה באפרת - המחבל נורה

מערכת הביטחון של ההתנחלות זיהתה את המחבל בטווח של כ-400 מטרים מחוץ לישוב וכיתת הכוננות הוקפצה, אבל המחבל הספיק לדקור את הקצין, בן 22. המחבל נורה

צעיר ישראלי נפצע היום (ראשון) בינוני בפיגוע דקירה בסמוך להתנחלות אפרת שבגוש עציון. במהלך הבוקר יצר מחבל פרצה בגדר והגיע לעמדה הדרומית של השומרים במקום.

 

מדיווח עולה כי מערכת האבטחה זיהתה את המחבל בטווח של כ-400 מטרים מחוץ לישוב וכיתת הכוננות הוקפצה ביחד עם כוחות צבאיים.

 

לכתבות נוספות בנושא

>> חמישה פיגועים ביממה: בצה"ל נערכים לשובה של "אינתיפאדת היחידים"

>> ירדן גינתה את הרג המחבל אזרח המדינה: "פעולה ברברית של צה"ל"

>> "שמעתי אללה אכבר, ראיתי סכין ויריתי": עדות מניסיון הפיגוע בשער שכם

 

המחבל, שהסתתר בתוך שיח, הספיק לדקור קצין במילואים כבן 22. צוות של מגן דוד אדום העניק לו טיפול ראשוני ופינה אותו לבית החולים הדסה עין כרם. המחבל נורה והוא פונה על ידי צוות של מגן דוד אדום כאשר הוא במצב בינוני. הוא פונה גם הוא להדסה עין כרם. על גופו התגלו מספר סכינים.

 

לפי הטלוויזיה של חמאס, המחבל הוא בהאא' א-דין מחמד ח'ליל, בן 20 מהכפר ארטאס. לאחר סריקות נוספות שהיו באזור הוחלט כי כל תושבי אפרת יכולים לצאת מבתיהם ובתי הספר יפתחו כרגיל. השמירה במוסדות החינוך תתוגבר.

 

הפרמדיקים של מד"א, משה בניטה ועיסא דוויאת, סיפרו ש"ראינו צעיר בהכרה מלאה והוא סבל מפצע דקירה בפלג גופו העליון. הענקנו לו טיפול רפואי מהיר בשטח ופינינו אותו בדחיפות להמשך טיפול בבית חולים כשמצבו הוגדר בינוני עד קשה, הוא תיקשר איתנו כל הדרך לבית החולים ומצבו היה יציב".

 

בהאא׳ א-דין מחמד ח'ליל, המחבל שביצע את פיגוע הדקירה באפרת
 

בהאא׳ א-דין מחמד ח'ליל, המחבל שביצע את פיגוע הדקירה באפרת(ללא קרדיט)