בתוך שלוש שעות: שני פיגועים וניסיון פיגוע בק' ארבע, חברון ובי-ם

חייל נפצע קל בפיגוע דקירה בצומת ג'ילבר ושלושה בני אדם נפגעו קל מרסיסים בפיגוע דריסה בצומת אליאס. שני מחבלים נורו למוות בתקריות, אחת נוספת במצב אנוש. נהג אוטובוס נפצע קל מיידוי אבנים ובקבוק צבע בכביש 1

בתוך שלוש שעות: שני פיגועים וניסיון פיגוע בקריית ארבע, חברון וירושלים.

 

חייל נפצע היום (שישי) קל בפיגוע דקירה סמוך לצומת ג'ילבר שבחברון. מבדיקה ראשונית עולה כי המחבל הוציא סכין, רץ לעבר חיילים שהיו במקום ודקר את אחד מהם. החייל וחברו ירו לעברו בתגובה והרגו אותו. חובשים ופרמדיקים של מגן דוד אדום, בסיוע כוח רפואה של צה"ל, העניקו לו טיפול ראשוני ופינו אותו לבית החולים שערי צדק כאשר הוא סובל מחתך בפנים. המחבל נורה למוות.

 

מוקדם יותר גבר ואישה תושבי בית אולא, שבאזור חברון, ניסו לדרוס עם רכב מסחרי אזרחים בצומת אליאס שבקריית ארבע ונורו על ידי חיילי גדוד 50 של הנח"ל שנמצאו במקום. המחבל, מוסא אלחצ'ור, נהרג במקום ורעיד אלחצ'ור, המחבלת, נפצעה באורח אנוש. שלושה צעירים בני 15 נפצעו באורח קל מרסיסים ופונו לבית החולים שערי צדק.

 

>> לכתבות נוספות בנושא אינתיפאדת היחידים:

סוכל פיגוע סמוך למערת המכפלה: בן 18 מחברון נעצר עם סכין

פיגוע דקירה בשומרון: חייל נפצע קל, המחבל נורה למוות

סוכל פיגוע דקירה בצפון שומרון, חיילת נפצעה קל מאוד

 

ברכבם של המחבלים נמצאה סכין גדולה. מחקירה ראשונית של צה"ל עולה כי השניים נסעו מכיוון צפון, פנו לקריית ארבע ונכנסו בטרמפיאדה. החיילים שאבטחו את הטרמפיאדה ירו בשניים.

 

 

מוקדם יותר, פאדי אלג'עבה, עיתונאי ירדני בן 28, התקרב במהירות לכוחות מג"ב באזור שער שכם כשהוא חמוש בסכין. הכוח ירה במחבל והרג אותו. אין נפגעים באירוע, וכוחות הביטחון במקום סגרו את הזירה ומבצעים סריקות. לפי דיווחים, אלג'עבה הגיע לירושלים לאחר שקיבל ויזה מהשגרירות הישראלית בעמאן וטען שהמגיע להתפלל במסגד אל אקצא לקראת חג הקורבן.

 

המשטרה התייחסה לאירוע בחשבון הטוויטר שלה: "תושב ירדן בשנות ה-20 לחייו שהבחין בלוחמי מג"ב הפועלים במקום התקדם לעברם והניף סכין. הלוחמים נטרלו אותו. כוחות במקום".

 


 

בד בבד, נהג אוטובוס נפצע קל מידוי אבנים ובקבוק צבע על אוטובוס בכביש 1 בירידה מירושלים לכיוון מעלה אדומים. כוחות משטרה הגיעו למקום ומחפשים אחר חשודים במעשה.

 

לפני כשבועיים תושב חברון בן 18 נעצר לאחר שהגיע למחסום באזור מערת המכפלה ועורר את חשדם של לוחמי משמר הגבול. הפלסטיני נעצר לצורך בדיקה ובמהלכה אותרה סכין על גופו. מבדיקה ראשונית עולה כי הוא הגיע למחסום במטרה לבצע פיגוע דקירה כנקמה על מותו של בן דודו, שנורה למוות במהלך פיגוע דקירה שאותו ביצע לפני כחצי שנה. כוחות הביטחון, שנמצאים באזור, לקחו את העצור להמשך חקירה.

 

כזכור, לפני כחודשיים נעצר פלסטיני כבן 20 בכניסה לתחנת הרכבת הקלה באיזור רחוב קינג ג'ורג' בירושלים, לאחר שעורר את חשדם של מאבטחי הרכבת. בבדיקה בתיקו התגלה הוא מכיל מספר מטעני צינור מאולתרים, וכן סכינים. בתשאול במקום מיד לאחר מעצרו, אימת החשוד את הימצאות המטען בפני המאבטחים.


האוטובוס לאחר זריקת האבנים. קרדיט: דוברות משטרה

ניסיון פיגוע דריסה בקרית ארבע צומת אליאס
 

ניסיון פיגוע דריסה בקרית ארבע צומת אליאס(הצלה יו"ש)

ניסיון פיגוע דריסה בקרית ארבע צומת אליאס
 

ניסיון פיגוע דריסה בקרית ארבע צומת אליאס(הצלה יו"ש)