על רקע קשריו עם רוסיה ואוקראינה: יו"ר מטה טראמפ התפטר

פול מאנאפורט הודיע למועמד הרפובליקני כי לא ימשיך בתפקידו, בין השאר בשל קשריו עם המשטר הקודם באוקראינה, ובשל החשדות לפיהם קיבל כספים מרוסיה במטרה להשפיע על תוצאות הבחירות בארה"ב

דונאלד טראמפ ממשיך להסתבך. לאחר שפרסם הלילה (שישי) הודעת התנצלות על "אמירותיו מהעבר", ועל רקע הירידה בסקרים, הודיע אחר הצהריים יו"ר מטה הבחירות שלו, פול מאנאפורט, על התפטרותו.

 

התפטרותו של מאנאפורט באה לאור החשדות על קשריו עם המשטר הקודם באוקראינה. בנוסף חשוד היועץ בהעברות כספים שונות שבוצעו על ידי ממשל פוטין, במטרה להשפיע על מדיניות דעת הקהל בארה"ב לתמוך בטראמפ.

 

 

 

בהודעת ההתנצלות החריגה שפרסם המועמד הרפובליקני, אמר טראמפ כי "לפעמים, במהלך הלהט של הויכוח, אתה משתמש במילים לא נכונות". עוד הוסיף: "אני עשיתי את זה ואני מתחרט על כך, במיוחד מכיוון שזה גרם לכאב אישי".

 

במחנה הדמוקרטי התייחסו בביטול להתנצלותו העמומה של יריבם הפוליטי. "הוא התחיל את הקמפיין שלו בכך שהעליב אנשים", מסרו, "אנחנו למדנו הלילה שכותב הנאומים של טראמפ יודע שיש לו הרבה על מה להתנצל, אבל עד שהוא לא יגיד על מה בדיוק הוא מתנצל, צריך להתייחס לזה בתור עוד נאום שנכתב היטב".

 

 

פול מאנאפורט
 

פול מאנאפורט(רויטרס)