לג'רבי חוקים משלה: האם המדליה תביא אלפי ילדים למזרני הג'ודו?

לאחר המדליות הראשונות של ישראל, אז במשחקי ברצלונה 92, נהרו ילדים רבים אל מזרני הג'ודו. האם הזכייה של ירדן ג'רבי בארד תוכל להוביל טרנד נוסף, ואולי הפעם בדגש נשי?

במקום בו הכל התחיל, שיחזרו היום (רביעי) סיוון ומאי, בנות 15, את הקרב שהביא את המדליה האולימפית השמינית של ישראל, והראשונה של מועדון הג'ודו בפרדסיה.

 

לא רחוק משם, במושב חרות, חגגו אמש שמואל ונורית ג'רבי - שהקפידו לא להפריע לילדה ביומה המכריע - עם דגל ישראל. "ירדן שלחה לי תמונה של ילדה שבפורים החליטה להתחפש לירדן ג'רבי", סיפרו בגאווה.

 

>> לכתבות נוספות על ירדן ג'רבי

הלקח האמיתי שאנחנו צריכים ללמוד ממדליית הארד

אמה של ירדן: "יש לה נשמה אצילית"

מילדה קרבית למדליסטית: תחנות בחייה של ג'רבי

 

לפני 24 שנים, כאשר יעל ארד ואורן סמדג'ה הכניסו את ישראל למועדון המדינות עם מדליה אולימפית, תקעה אמנות הלחימה היפנית יתד גם בישראל, והצמיחה בין היתר את ג'רבי ושגיא מוקי.

 

עכשיו, בזכות ההשראה שסיפקו ירדן ושגיא, אפשר לצפות כי אל 60 אלף הספורטאים הרשומים בישראל בענף, יצטרף גל חדש של ילדים יחפים עם חלוקי ג'ודו.

 

"אני תמיד חושב לעצמי שגם אני אהיה יום אחד ספורטאי אולימפי ואביא מדליה", אומר יותם כהן, מתאמן במועדון, ורוזל פריסקריאן, חברתו, מוסיפה: "היא היתה המאמנת הראשונה שלי, עברתי איתה חגורות, היא עזרה לי, אימנה אותי. היה ממש כיף".

 

"הייתי בקניון בבוקר ובאו אליי שתי אמהות שיודעות שאני מאמנת ג'ודו", מספרת לירז בן מלך, מאמנת במועדון, "ואמרו לי 'ראינו את ירדן, אנחנו רוצות גם שהבת שלנו תצטרף. אין לי ספק שזה פשוט ימנף את כל החבר'ה הצעירים".

 

ובכלל, למרות שהספורט נראה לעתים פיזי ואלים מדי, בעיקר עבור נשים המהוות פחות מעשרים אחוז מאוכלוסיית המתאמנות בישראל, יש כאלה הרואות בו תחביב משפחתי. "פתחנו קבוצת אמהות", סיפרה איילת זבולון, "לאחר שראינו את הקרבות ולא הבנו את התרגילים. ככה אנחנו גם מבינות את התרגילים, וגם תומכות בילדים שלנו".

 

ואולי עכשיו, נצטרך לחכות פחות מ-24 שנים - עד שנראה את המדליה הנשית הבאה.

 

ירדן ג'רבי. השראה
 

ירדן ג'רבי. השראה(גטיאימג'בנק/GettyImages)