יש מדליה לישראל! הג'ודאית ירדן ג'רבי זכתה בארד

הג'ודאית הפכה לישראלית הראשונה שעלתה על הפודיום במשחקים האולימפיים בברזיל, לאחר שניצחה יריבה יפנית בקרב על מדליית הארד. ג'רבי לאחר הניצחון: "המדליה לא כבדה לי, היא בדיוק במשקל הנכון". במקביל: מעיין דוידוביץ' מרשימה בשיט, שחר צוברי מאכזב, והטניסאי דודי סלע הודח

  • פורסם ב:
  • 09/08/2016 19:27
  • |
  • עודכן ב:
  • 10/08/2016 02:01
  • |
  • כתבים:
  • טל שורר
  • ריו

ג'רבי נרגשת לאחר הניצחון הגדול:


יש מדליה לישראל! הג'ודאית ירדן ג'רבי ניצחה הערב (שלישי) את מיקו טאשירו היפנית וזכתה במדליית הארד בקטגוריית המשקל עד 63 ק"ג במשחקים האולימפיים בריו.

 

ג'רבי ניצחה לאחר שביצעה ווזארי ויוקו על יריבתה ושלטה לאורך כל הקרב. לאחר הניצחון היא נעמדה מול המצלמות ולא הסתירה את ההתרגשות הגדולה. "אני מרגישה שעוד שנייה מעירים אותי", אמרה הג'ודאית, "היה יום מדהים עם עליות וירידות מנטליות, הוכחתי לעצמי ולשני (המאמן שלה) שאני יכולה. כל הימים האחרונים, שהנבחרת פחות הצליחה ושגיא נלחם פצוע כמו חיה, הייתה אווירה לא נעימה. אנחנו נבחרת אחת".

 

עוד הוסיפה הג'ודאית כי: "סגרתי את המעגל של כל התקופה הזו. מרגישה שהתעליתי מנטלית. אחרי רבע הגמר הייתי במצב לא טוב. לא אהבתי את הצורה שהקובנית ניצחה אותי. כל התמיכה מסביב עזרה לי. כישרון זה חלק מאוד קטן מכל העובדה הקשה שאתה עושה, המדליה לא תהיה כבדה לי. היא בדיוק במשקל".

 

לאחר מכן התקשר אליה ראש הממשלה בנימין נתניהו: "שיחקת אותה בענק וכולנו גאים בך. עשית תחושה נפלאה למדינה שלמה. זה הישג כביר".
ירדן: "תודה רבה אני מאוד מעריכה את זה".
נתניהו: "זקפת את הגב של כולנו ואני בטוח שהמשלחת תביא עוד תוצאות".

 

הנשיא ראובן ריבלין התקשר לברך את הג'ודאית: "כל העם בישראל מתרגש יחד איתך עצרנו את נשימתנו. כל הכבוד לך. מי שעשה את ההישג הגדול זו את. היום את הגיבורה שלנו". בתגובה ענתה לו ג'רבי: "אני עדיין לא מאמינה, אני מתרגשת".

 

עוד אמרה הישראלית לנשיא: "גאה לייצג את ישראל. גאה במדליה הזו. מגיע למשפחה המדהימה שלי. זה כמו חלום שמתגשם. הייתי אלופת עולם אבל זו לא אותה הרגשה. להתרכז כל החיים במשהו אחד ואז להצליח בו זו ההרגשה הכי מספקת שיש".

 

 

הג'ודאית ירדן ג'רבי לאחר הקרב על הארד
 

הג'ודאית ירדן ג'רבי לאחר הקרב על הארד(רויטרס)

הישראלית הגיע לבית הניחומים לאחר הפסד בשלב רבע הגמר לברזילאית מריאנה סילבה. ההפסד היה אכזרי במיוחד מכיוון שהקרב נכנס לשלב ניקוד זהב, בו כל ניקוד לזכות אחת הג'ודאיות מעניק לה ניצחון.

 

במהלך שלב זה הצליחה ג'רבי להפיל את יריבתה פעמיים בתרגילים שנראו כאילו שווים ניקוד, אך השופטים החליטו לא להעניק לה נקודות. לאחר מכן ביצעה הברזילאית בירדן יוקו, שהספיק לה כאמור עבור הניצחון. בעקבות כך ניכר זעם גדול בקרב המשלחת הישראלית, שטענה כי הקרב הוכרע בגלל "שיפוט ביתי".

 

"השופטים גנבו לנו את הקרב", אמר גורם במשלחת הישראלית לחדשות 10. הישראלית, אלופת העולם בשנת 2013, התחרתה לפני כן בשלב שמינית הגמר, שם גברה על הקובנית מרסט אספינוסה באיפון.

 

במקביל, הג'ודאית הישראלית אליס שלזינגר, המתחרה באותה קטגוריית משקל ומייצגת את בריטניה בעקבות סכסוך עם איגוד הג'ודו הישראלי, הפסידה בשלב שמינית הגמר ליריבה הולנדית והודחה מהתחרות.

 

ג'רבי בקרב על הארד
 

ג'רבי בקרב על הארד(ללא קרדיט)

שיט: דוידוביץ' מרשימה, צוברי ממשיך לאכזב

במקביל, נמשכת התחרות בדגם ה-RS:X, שם מעיין דוידוביץ' גולשת מצוין, והיא ממוקמת במקום ה-5 הכללי לאחר יום השיוטים. לעומת זאת הגולש שחר צוברי ממשיך לאכזב, והוא רק במקום 20 הכללי לאחר שלושה שיוטים שנערכו היום בריו, כאשר את אחד מהם הוא לא הצליח לסיים.

 

בענף הטניס, דודי סלע הודח מהמשחקים האולימפיים לאחר הפסד 3-6, 3-6 לבלגי דוד גופין.