בג"ץ קיבל חלקית את עתירת משפחת המחבל. הלל יפה אריאל ז"ל, ללא קרדיט

צה"ל יהרוס רק קומה אחת בבניין משפחת המחבל שרצח את הלל אריאל

בג"ץ קיבל חלקית את עתירת משפחתו של מוחמד טראירה, שביצע את פיגוע הדקירה בקרית ארבע, בעקבות הטענה כי במבנה בני נעים מתגוררים אחיו הקטנים של המחבל. עקב כך כוחות הביטחון יהרסו רק את הקומה השנייה בבניין, בה התגורר טראירה

כוחות הביטחון יהרסו רק קומה אחת בבניין המשפחה של מוחמד טראירה, המחבל שרצח את הנערה הלל יפה אריאל בקרית ארבע בסוף חודש יוני, זאת לאחר שבג"ץ קיבל היום (רביעי) חלקית את עתירת המשפחה.

 

שופטי בג"ץ קבעו כי תיהרס רק הקומה השנייה בבית המשפחה בכפר בני נעים, בה התגורר המחבל, ולא הבניין כולו, בעקבות טענות עו"ד המשפחה, לאה צמל, כי אחיו הקטנים מתגוררים גם כן במבנה. עוד קבעו השופטים כי אם צה"ל לא יוכל להרוס את הקומה השנייה בלי לפגוע בשאר המבנה, הוא ייאטם בלבד.

 

הפיגוע אירע ב-30 ביוני, כשהמחבל, בן 17, הצליח לעבור את הגדר ולהיכנס לבית פרטי בגבעת חרסינה. הוא נעל את הבית, נכנס לחדר בו ישנה אריאל, תלמידת כיתה ח', ודקר אותה בראשה במיטתה. תצפית זיהתה אותו בעת שקפץ מעל הגדר והזעיקה את כיתת הכוננות, הוא הספיק לדקור אותה מספר פעמים בטרם הגיעו.

כשהגיעו הצליח המחבל לפצוע אחד מהם לפני שנורה ונהרג. אריאל פונתה לבית החולים שערי צדק שם הוכנסה לחדר הטראומה, עם זאת לאחר זמן קצר נאלצו הרופאים לקבוע את מותה. הפצוע הנוסף פונה לבית החולים הדסה עין כרם ולא נשקפה סכנה לחייו.