מעצר בית לילי ותרומה לקהילה: התכנית לשיקום אתי אלון נחשפת

הרשות לשיקום האסיר חיברה תכנית שיקום לאתי אלון, שהורשעה במעילה של רבע מיליארד שקלים מכספי לקוחות הבנק למסחר. התכנית תהיה לשלוש שנים, במקום לשנה, ותחייב את אלון למפגשים שבועיים עם עובדת סוציאלית ולעבודה חברת מענה טלפוני. בחמישי אלון תגיע לוועדת השחרורים, אך חוות דעת של המשטרה מבקשת שלא לאפשר את קיצור עונשה

שחרורה של אתי אלון מהכלא יידחה? אתי אלון, מי שהורשעה במעילה בסך רבע מיליארד שקלים בכספי לקוחות הבנק לנמסחר, תגיע ביום חמישי הקרוב לדיון בוועידת השחרורים של שירות בתי הסוהר. אבל הערב (שלישי) נודע כי המשטרה הגישה חוות דעת שעשויה למנוע את קיצור עונשה.

 

בחוות הדעת שהציגה המשטרה נאמר כי ישנו מידע מודיעיני הקשור לכספים בהם מעלה אלון. בנוסף טוענים במשטרה כי בשל חומרת העבירות של אלון - הפגיעות בלקוחות והעובדה שפעולותיה הביאו למיטוט בנק - היא סיבה מספקת שלא לאשר את קיצור עונשה.

 

במקביל, הרשות לשיקום האסיר הציגה את תכנית השיקום שחוברה עבור אלון. למרות שבדרך כלל התכנית היא לתקופה של שנה, במקרה של אלון תקופת הזמן הנקובה היא שלוש שנים. התכנית כוללת, בין השאר, שיחה עם עובדת סוציאלית פעם בשבוע, השתתפות בקבוצה של עברייניות מרמה, הדרכה הורית, עבודה יומיומית בחברת מענה טלפוני ותרומה לקהילה. בנוסף, כל התקופה הזו היא תהיה במעצר בית מהשעה 22:00 עד 6:00.

פרקליטתה של אלון, עורכת הדין מור לימאי, מסרה בתגובה: "לאחר שהפרקליטות הסכימה לשחרורה המוקדם של אתי אני סבורה כי ועדת השחרורים תעשה עבודתה נאמנה ותקבל את ההחלטה הנכונה שתורה על שחרורה המתבקש של אתי".