מישל אובמה: "הילרי קלינטון אף פעם לא קורסת תחת הלחץ, אני סומכת עליה"

לאחר שבשבוע שעבר נערכה הוועידה הרפובליקנית שהביאה עמה שלל כותרות, הלילה נערכה לראשונה הוועידה הדמוקרטית בפילדלפיה, וזאת על רקע פרשת המיילים והצניחה בסקרים מול המועמד הרפובליקני דונלד טראמפ. גם ברני סנדרס, שהתחרה בהילרי קלינטון, קרא לתומכיו להצביע לה: "היא תהיה נשיאה מצוינת"

  • פורסם ב:
  • 26/07/2016 09:57
  • |
  • עודכן ב:
  • 26/07/2016 10:43
  • |
  • כתבים:
  • גיל תמרי

לאחר שבשבוע שעבר נערכה הוועידה הרפובליקנית שהביאה עמה שלל כותרות, הלילה (שלישי) נערכה לראשונה הוועידה הדמוקרטית בפילדלפיה, זאת על רקע פרשת המיילים והצניחה בסקרים מול המועמד הרפובליקני דונלד טראמפ. גם ברני סנדרס, שהתחרה בהילרי קלינטון, קרא לתומכיו להצביע לה: "היא תהיה נשיאה מצוינת".

 

מישל אובמה, אשתו של הנשיא המכהן ברק אובמה, אמרה כי המהות של הבחירות הקרובות הן לא על ה"קרב" שבין הדמוקרטים לרפובליקנים, אלא על "מי שיקבל את הכוח לעצב את חיי ילדינו בארבע או שמונה השנים הקרובות". הגברת הראשונה הוסיפה כי בעיניה יש רק אדם אחד עליו היא סומכת עם האחריות הגדולה הזו - הילרי קלינטון.

 

אובמה התייחסה בעקיפין לטראמפ כשאמרה שכשמישהו מתנהג בצורה אכזרית או מתנהג כבריון, "אנחנו לא מדרדרים לרמתם". היא הוסיפה כי קלינטון אף פעם לא קורסת תחת הלחץ: "היא מעולם לא פרשה ממשהו מחייה". הגברת הראשונה אף אמרה כי קלינטון מקדמת את העובדה שאישה יכולה להיות נשיאת ארצות הברית "כך שכל בנינו ובנותינו יוכלו לקחת את זה כמובן מאליו".

 

אך אובמה לא הייתה הנואמת היחידה שבלטה במהלך הוועידה, כשגם סנדרס, עד לא מזמן המתחרה הגדול ביותר של קלינטון על תפקיד המועמד הדמוקרטי לנשיאות, הביעה בפה מלא תמיכה בקלינטון: "היא תוכל להיות נשיאה מצוינת, אני גאה לעמוד לצידה הלילה". תומכיו הרבים של סנדרס קיבלו אותו בתשואות רבות וחלקם אפילו בכו במהלך נאומו, אך הבעיה הגדולה ביותר שלו היא שנראה כי הוא איבד את השליטה עליהם, שמסרבים לתמוך בקלינטון למרות בקשתו של סנדרס לעשות זאת.

 

סנדרס אמר שלמרות שיצא מאוכזב מכך שלא קיבל את המינוי הדמוקרטי, הוא יעשה את כל שיוכל כדי להבטיח את בחירתה של קלינטון לתפקיד, זאת למרות שידוע שהוא וקלינטון לא הסכימו על דברים רבים, "מכיוון שזו דמוקרטיה". עוד הוסיף סנדרס כי הבחירות הקרובות צריכות להתבסס על מה שמאחד אותנו, לא על מה שמפריד בינינו. "על פי הדעות שלה ויכולת המנהיגות שלה, הילרי קלינטון חייבת להיות הנשיאה הבאה של ארצות הברית", אמר סנדרס לקול תשואות הקהל.

 

מנגד, הגיב טראמפ לדבריו של סנדרס בחשבון הטוויטר שלו, ובמספר ציוצים כתב שסנדרס "מכר את עצמו לקלינטון המושחתת. כל העבודה, האנרגיה והכסף היו בזבוז של זמן". עוד הוסיף טראמפ כי "עצוב לראות שהוא נטש את המהפכה שלו, נקבל בברכה את כל הבוחרים שמעוניינים לתקן את המערכת המושחתת שלנו".

 

בשבוע שעבר הכריזה קלינטון כי מושל וירג'יניה, טים קיין, הוא המועמד שלה לתפקיד סגן הנשיאה. קיין הוא אדם שהקדיש את חייו למאבקים לטובת הזולת ואני גאה להכריז עליו כסגני במירוץ לנשיאות" כתבה קלינטון בחשבון הטוויטר שלה.

 

הביע תמיכה בקלינטון. ברני סנדרס
 

הביע תמיכה בקלינטון. ברני סנדרס (רויטרס)