שוחח עם עיתונאי גל"צ. נתניהו, רויטרס

נתניהו על הבדיקה נגדו: "אל תמהרו לתפור חליפות, הכל בבל"ת"

ראש הממשלה לקח חלק ב"שעת שאלות" בכנסת והתעקש להתייחס לבדיקה, זאת למרות שיולי אדלשטיין אמר שאינו חייב להתייחס אליה. "עצרו את החייטים, לא דרכון, לא פנמה, לא חשבון ולא כלום". דעות חלוקות במערכת אכיפת החוק בנוגע לחומרת הפרשה

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לקח היום (שני) חלק ב"שעת שאלות" במהלכה ענה על שאלות חברי הכנסת.

 

נתניהו נשאל על ידי חברת הכנסת יעל פארן (המחנה הציוני) לגבי הבדיקה המתנהלת בעניינו, שאלה שיצרה סערה בכנסת. חבר הכנסת, מיקי זוהר (הליכוד), התפרץ לעבר השרה ואמר "איזו מין שאלה זו?". יו"ר הקואליציה, דוד ביטן, צעק: "איזה מין דבר זה?".

 

יו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין, ניסה לאחר מכן להשליט סדר במליאה: "חשבתי שזה מובן מאליו, אבל השאלות לכל שר ולרה"מ צריכות להיות קשורות בפעילות משרד או לפעילות הממשלה".

 

נתניהו התעקש להתייחס לנושא וענה: "לא דרכון, לא פנמה, לא חשבון ולא כלום, בבל"ת מוחלט. יש שיטפון של הבלים. נכון שעוסקים בזה הרבה שנים, אבל לא מצאו כלום מסיבה פשוטה, אין כלום. גם במקרה הזה, אין אש ואין עשן, יש הרבה אוויר חם והרבה. לכן, לכל השואלים, ואלה שאולי תקווה בליבם - אל תמהרו לתפור חליפות, עצרו את החייטים. אני רוצה לתת לכם ספויילר - גם כאן לא יהיה כלום כי אין כלום".

 

במערכת אכיפת החוק הדעות לגבי חומרת הפרשה עדיין חלוקות ובימים הקרובים צפויה התפתחות בפרשה, זאת בעקבות פעילות שמבוצעות על ידי מערכת זו.

 

לכתבות נוספות בנושא

>> פרסום ראשון: המשטרה בודקת האם נתניהו מעורב בפרשת הלבנת הון

>> הבדיקה נגד נתניהו: ״אין די ראיות לחקירת ראש הממשלה באזהרה״

>> היועמ"ש: לא מדבר עם נתניהו על הבדיקה בעניינו

 

מוקדם יותר, חבר הכנסת, אראל מרגלית, תקף את ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ברקע לבדיקה הנערכת בעניינו. "פרשת הון-דרכון-עולם תחתון בטח יקראו לזה עוד מעט", אמר מרגלית במליאת הכנסת, "לפי אותם פרסומים זרים הסיבות בגינן מתנהלת נגדך חקירת משטרה הן מאוד חמורות", אמר מרגלית.

 

בהמשך, דרש מרגלית מנתניהו לחשוף פרטים על חייו, שעלולים לשפוך אור על החקירה המדוברת. "תוכל, בבקשה, אדוני לומר לנו האם לבן משפחתך הוצא דרכון תחת שם אחר? האם אותו שם מופיע במסמכי פנמה? האם אותו בן משפחה מחזיק בחשבון בפנמה? האם נכון שלאותו חשבון הוזרמו כספים זרים? האם יש אמת בפרשת הון דרכון עולם תחתון".

 

בהמשך שאל מרגלית: "האם ישנו קשר לחקירות באזהרה שעובר כעת ראש הסגל שלך? אדוני ראש הממשלה - הרי 90 אחוז מהזמן שלך כרגע מוקדש לענייני החקירות. חקירות שלך, של משפחתך. אי אפשר לנהל ככה מדינה, בקושי נותר לך זמן כדי לסכסך בינינו".

 

דבריו של אראל מרגלית

הרו נחקר בלהב 433

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, נשא מוקדם יותר דברים בוועדת החוקה בכנסת, והתייחס בין השאר להתנהלות בעקבות החלטתו להורות על בדיקה בעניינו של ראש הממשלה נתניהו. לטענתו, הוא וראש הממשלה מקפידים לא לשוחח בנושא במהלך פגישותיהם.

 

"אני יושב עם ראש הממשלה בישיבות עבודה שעוסקות בשאלות קרדינליות, ומאידך מתנהלת בדיקה כנגדו", אמר היועמ"ש, "אנו לא מדברים אף מילה על הבדיקה. חייבים לסמוך עלי ועל ראש הממשלה שנדע לעשות את ההבחנה. זה לא קל, אני לא מרבה להגיע לישיבות ממשלה, בין היתר מסיבה זו".

 

בד בבד, ארי הרו, ראש הסגל לשעבר של ראש הממשלה בנימין נתניהו, נחקר תחת אזהרה בלהב 433 בשל ניגוד עניינים בעניין חברות שהיו בבעלותו. לחקירתו יש קשר גם לבדיקה של היועמ"ש בעניינו של נתניהו. בערב, מעצר הבית שלו הוארך בשנית, עד ליום שישי.