דוד ביטן , צילום מסך

כיצד יו"ר הקואליציה גרם לחוב של 6 מיליון שקלים בעיריית ראשון לציון?

באחד מתפקידיו הקודמים, ח"כ דוד ביטן (ליכוד) היה יו"ר העמותה לקידום הספורט בראשון לציון. 7 שנים לאחר סגירת העמותה עקב חובות עתק, רשות המיסים העבירה דרישת תשלום חוב עצום עבור העמותה אותה ניהל יו"ר הקואליציה

לפני כחודש נחת על שולחנה של עיריית ראשון לציון מסמך, המצהיר על חוב של 6,336,530 ש"ח לרשות המיסים. היום (רביעי) נחשף, כי האחראי לחוב הזה הוא האחראי על קבוצת הכדורגל של העיר בעבר ויו"ר הקואליציה היום: ח"כ דוד ביטן (ליכוד).

את הדרישה לתשלום קיבלו מהעמותה לקידום הספורט בעיר, עמותה שנסגרה ב-2008 בגלל חובות עצומים, בזמן שביטן עמד בראשה. עיריית ראשון לציון אף העבירה 7 מיליון שקלים לכיסוי החובות, אך אף אחד לא יודע לאן נעלם הכסף שחייבים בעירייה לרשות המיסים.

כשמתחילים לחקור בעירייה את אי הסדרים הכספיים, מגלים שהצ'קים שדוד ביטן חתם עליהם הגיעו לשוק האפור. בשנת 2010 גם המשטרה שמה לב לאי הסדרים בעמותה שניהל ביטן, וחוקרים אותו בנושא.

לכאורה, החקירה נגד ביטן נסגרה, אחרי שהעירייה כאמור העבירה סכום לכיסוי החובות. אך המסמך עם דרישת התשלום של רשות המיסים פתח מחדש את הסיפור, וכולם שואלים את ביטן לאן שוב הלך הכסף.