אובמה הוציא מקלינטון את הקמפיינרית שבה. פרשנות

הילרי קלינטון היא קמפיינרית לא טובה, אבל כשהנשיא המכהן נעמד לצדה, אפילו היא הייתה הרבה יותר טובה מעצמה. טראמפ חושש מהנשיא שיוביל את הקמפיין של המועמדת הדמוקרטית ויודע לאן לכוון את המתקפה

אתמול (שלישי) היה אחד הימים הבעייתים והטובים ביותר בקמפיין הבחירות של הילרי קלינטון, מועמדת המפלגה הדמוקרטית לנשיאות ארצות הברית. כשברקע הביקורת הקשה שמתח ראש ה-FBI על התנהלותה בפרשת המיילים, התייצב לצדה נשיא ארצות הברית, ברק אובמה, והצליח להוציא מקלינטון את הקמפיינרית שעד כה התקשתה לבלוט במסע הבחירות.

 

עוד בנושא - טראמפ-לנד:

 

על הופעת הבכורה של נשיא ארצות הברית לצדה של מי שמתמודדת על החלפתו והארכת כהונתם של הדמוקרטים בבית הלבן, העיבה הודעתו של ראש ה-FBI, גיימס קומי, כי למרות שלא מצא מקום להעמידה לדין, חלה "רשלנות קיצונית" בהתנהלות של קלינטון באמצעות תיבת הדואר האלקטרוני הפרטית שלה במהלך כהונתה כשרת החוץ בקדנציה הראשונה של אובמה.

 

הופעתו של אובמה לצדה של קלינטון בעצרת הבחירות בשרלוט שבקרולינה הצפונית מהווה את יריית הפתיחה של מי שעתיד להיות הקמפיינר הראשי של המפלגה הדמוקרטית בבחירות לנשיאות. אובמה הוא קמפיינר מוצלח בהרבה מקלינטון שעד כה התקשתה לבלוט במירוץ. אובמה נוסך ביטחון בקלינטון וגם היא עצמה הצליחה להתבלט והייתה טובה בהרבה כשדיברה באירוע הבחירות.

 

טראמפ בקרולינה הצפונית, אמש
 

טראמפ בקרולינה הצפונית, אמש(Getty Images)

בצד השני של המפה מריח המועמד הרפובליקני לנשיאות, דונלד טראמפ, את הסכנה הטמונה בהצטרפותו של אובמה למסע הבחירות של יריבתו. נכון להיום, סקרים שבוצעו טרם פרסום ההודעה בנוגע לפרשת הדואר האלקטרוני, מצביעים על פער שבין 7% ל-12% לטובתה של קלינטון. הצטרפותו של אובמה עשויה להטות עוד יותר את הכף לטובתה.

 

טראמפ, שמבין את הסכנה הטמונה בהצטרפותו של אובמה כקמפיינר הראשי לטובתה של קלינטון, העביר אמש את המתקפה לעברו של האיש שמאייש כיום את החדר הסגלגל. "יש לנו אדם בבית הלבן שעושה הרבה כיף", טען אתמול בהתייחסו להופעתו של אובמה בכנס של קלינטון. "זה נראה כמו מופע בקרנבל. אבל זה הנשיא. אנחנו צריכים נשיא שיחזיר אותנו למצב הקודם. אנחנו צריכים נשיא שלא יפלג אותנו, שידאג לקהילה האפרו-אמריקנית".

 

טראמפ, שערך גם הוא כנס בחירות בקרולינה הצפונית, הסתכך כשטען שסדאם חוסיין היה מוצלח מאובמה במלחמה בטרור. "סדאם חוסיין היה בחור רע, נכון? אבל אתם יודעים מה הוא עשה היטב? הוא הרג טרוריסטים. הוא עשה זאת טוב כל כך", אמר טראמפ. "בתקופתו לא הקריאו לטרוריסטים את זכויותיהם, לא דיברו. הם היו טרוריסטים - וזהו".