הפגנה נגד מעצר של אנשים שמחו על חוק שמחזק את צבא תאילנד, רויטרס

הגנה סביבתית וצדק משפטי: סיכום השבוע בתמונות

מחווה יפה לדיוויד בואי, מחאה על מותה של פילה בקמבודיה, צדק למשפחות ההרוגים באסון הילסברו וילדה בוונצואלה שמנסה להכין שיעורי בית בזמן הפסקת חשמל. סיכום השבוע האחרון בעולם

  • פורסם ב:
  • 29/04/2016 01:32
  • |
  • עודכן ב:
  • 29/04/2016 19:10
  • |
  • כתבים:
  • יואב כהן

השבוע האחרון עמד בין השאר בסימן הבחירות בארה"ב, צדק שנעשה עם קורבנות אסון הילסברו וגם מחווה אחת יפה לזמר דייויד בואי, שהלך לעולמו בינואר האחרון. סיכום השבוע האחרון בעולם בתמונות.

 

במהלך השבוע האחרון דונאלד טראמפ והילארי קלינטון עשו צעד נוסף לעבר קבלת המועמדות לנשיאות מטעם המפלגה הרפובליקנית והדמוקרטית בהתאמה. התומך הבא בחר בדרך מיוחדת להראות את הנטייה הפוליטית שלו.


הבעת תמיכה בדונאלד טראמפ רגע לפני עצרת בחירות
 

הבעת תמיכה בדונאלד טראמפ רגע לפני עצרת בחירות(רויטרס)

מלחמת האזרחים בסוריה ממשיכה לגבות קורבנות, זאת אף על פי שהוכרזה הפסקת אש. לפחות 133 בני אדם נהרגו תוך שישה ימים באזור חלב וקיים חשש כי "העיר על סף אסון הומניטרי". התמונה הבאה צולמה במהלך הלוויה של לוחמי ארגון הביטחון הכורדי אסאייש, שנהרגו במהלך השבוע האחרון.

 

הלוויה של לוחמים כורדים שמתו במלחמת האזרחים בסוריה
 

הלוויה של לוחמים כורדים שמתו במלחמת האזרחים בסוריה(רויטרס)

בית משפט באנגליה פרסם השבוע פסק דין שלא מעט משפחות במדינה חיכו לו הרבה שנים. בהתאם לפסק הדין, האחריות על אסון הילסברו, שבו נמחצו למוות 96 אוהדי כדורגל במהלך המשחק בין ליברפול לנוטינגהאם פורסט בחצי גמר הגביע האנגלי, היא לא של האוהדים כפי שנטען תחילה.

 

פסק הדין ניקה את האוהדים מהאשמה על האסון, שהתרחש ב-1989, והטיל את האחריות על מפקד המשטרה באירוע, שאפשר את הצפיפות הגדולה שהייתה ביציעים. "לעולם לא תצעדי לבד" (שיר אוהדים ידוע של ליברפול), שרו משפחות ההרוגים לאחר ששמעו על פסק הדין.

 

אנשים זוכרים השבוע את אסון הילסברו
 

אנשים זוכרים השבוע את אסון הילסברו(רויטרס)

בתאילנד, שנמצאת במצב של אי יציבות פוליטית מאז ההפיכה הצבאית ב-2014, נעצרו השבוע שמונה בני אדם מכיוון שהביעו באינטרנט התנגדות לחוקה שמנסים להעביר במדינה, שתיתן יותר סמכויות לצבא. המעצר הוציא אנשים זועמים לרחובות.

 

הפגנה נגד מעצר של אנשים שמחו על חוק שמחזק את צבא תאילנד
 

הפגנה נגד מעצר של אנשים שמחו על חוק שמחזק את צבא תאילנד(רויטרס)

משבר הפליטים באירופה עדיין רחוק מלהגיע לסיומו. התמונה הבאה מראה פליט שנמצא במחנה פליטים על גבול יוון - מקדוניה מנסה להתמודד עם מזג האוויר הקשה ולשמור על האוהל שלו במקומו.

 

פליט מנסה להתמודד עם הרוח החזקה בגבול יוון מקדוניה
 

פליט מנסה להתמודד עם הרוח החזקה בגבול יוון מקדוניה(רויטרס)

ההכנות לאולימפיאדה, שתתקיים בקיץ הקרוב בריו דה ז'נרו שבברזיל ממשיכות. האולימפיאדה תצא לדרך עוד כ-100 ימים והשבוע נערך טקס שבמהלכו העבירה יוון את הלפיד האולימפי למארחת.

 

העברת הלפיד האולימפי מיוון לריו
 

העברת הלפיד האולימפי מיוון לריו(רויטרס)

בברזיל לא עסוקים רק בהכנות לאולימפיאדה, אלא מנסים להלחם גם בכרייה לא חוקית של זהב. השבוע נעצר על ידי סוכנים של הסוכנות הברזילאית להגנת הסביבה אדם החשוד כי עסק בכרייה חוקית באזור של יערות האמזונס.

 

אדם נעצר בגלל כרייה לא חוקית של זהב בברזיל
 

אדם נעצר בגלל כרייה לא חוקית של זהב בברזיל(רויטרס)

הפסקת חשמל התרחשה השבוע בסן קריסטובל שבוונצואלה והתושבים באזור ניסו להמשיך את חייהם כסדרם. אחת הילדות שגרות באזור ניסתה להכין שעורי בית בעזרת נר.

 

ילדה מכינה שעורי בית במהלך הפסקת חשמל בוונצואלה
 

ילדה מכינה שעורי בית במהלך הפסקת חשמל בוונצואלה(רויטרס)

אנשים החלו להפיץ עצומה נגד שימוש בפילים למטרת רכיבה, זאת בעקבות מותה של פילה, ששנים הרכיבה אנשים בפארק אנגוקור שבקמבודיה. על פי הערכות, רכיבת האנשים עליה הובילה לכך שהיא סבלה מתשישות וקיבלה בסופו של דבר התקף לב. העצומה תשלח להנהלה האחראית על הפארק.

 

פיל שמת מהתקף לב בקמבודיה
 

פיל שמת מהתקף לב בקמבודיה(ים סנוק, פייסבוק)

בוורשה, שבפולין, החליטו להנציח בדרך מיוחדת את הזמר דייויד בואי, שהלך לעולמו בינואר האחרון. בואי ביקר באזור ב-1976 ותושבים זכרו את ביקורו לטובה.

 

מחווה לדייויד בואי בוורשה שבפולין
 

מחווה לדייויד בואי בוורשה שבפולין(טוויטר)

אוהדי באיירן מינכן הגיעו השבוע למדריד במטרה לתמוך בקבוצתם במשחק הראשון מול אתלטיקו מדריד במסגרת חצי גמר ליגת האלופות. לצערם היא הפסידה 1:0. הם יקוו לתוצאה טובה יותר במשחק השני.

 

אוהדי באיירן מינכן במשחק מול אתלטיקו מדריד
 

אוהדי באיירן מינכן במשחק מול אתלטיקו מדריד(רויטרס)